• Dzień Niepodległości 2021
          • Dzień Niepodległości 2021

          • W ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie klas IV-VI wykonali prace o tematyce patriotycznej. Uczniowie tworzyli prace podczas zdalnych zajęć plastyki pod kierunkiem p. Anny Adamów. Pięknie wykonane prace, ozdobione symbolami narodowymi są najlepszym dowodem, że Niepodległa biało-czerwona wciąż żyje,  że ta, co nie zginęła będzie zawsze wielka i żywa w sercach nowych pokoleń Polek i Polaków. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć prac.

        • „Szkoła pamięta” - 2021
          • „Szkoła pamięta” - 2021

          • W dniach 27-29 października nasza szkoła i przedszkole włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, upamiętniającą ważne wydarzenia z historii naszego kraju. Jej celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o ludziach, którzy są związani z historią naszego regionu i społeczności.

                    W tym dniu podjęto w szkole szereg działań, które miały być dla uczniów lekcją historii i patriotyzmu. Zorganizowano wystawę „Szkoła pamięta”, przybliżającą dzieciom miejsca pamięci w naszej w naszej okolicy. Otoczyliśmy modlitwą i opieką groby zmarłych pracowników naszej szkoły. Starsze klasy  wraz z opiekunami brały udział w wycieczce szkolnej do Multikina w Słupsku na projekcję filmu  “Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”. Młodzież poznała sylwetkę bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w trudnym czasie II Wojny Światowej, kiedy pełnił swoją posługę duszpasterską w Ośrodku dla Niewidomych w Laskach. W końcowych scenach filmu obejrzeliśmy upadek walczącej Warszawy, jej niszczenie oraz treść przesłania biskupów polskich do biskupów niemieckich w dwadzieścia lat po zakończeniu wojny. Kończącym akcentem podjętych działań było odwiedzenie miejsc pamięci i cmentarza w naszym regionie. Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych w szczególny sposób uczczono pamięć o tych, którzy odeszli zapisując się w historii lokalnej. Wolontariusze SKC złożyli wieńce, zapalili świece i porządkowali zapomniane groby na cmentarzach w Sierakowie i Kuleszewie. Dzieci młodsze odwiedziły  także  lapidarium w Sierakowie. Miejscu pamięci poświęconym niemieckim mieszkańcom tej wsi. Dzięki wszystkim działaniom podjętym w tym czasie  uczniowie  mogli wyrazić swój szacunek dla życia i dokonań tych,  którzy odeszli.

            A. Adamów

             

        • XXI Dzień Papieski
          • XXI Dzień Papieski

          • Z okazji XXI Dnia Papieskiego w tym roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Plastycznego „św. Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży”. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-VI. Wpłynęło ponad 50 dzieł. Każda praca wyróżniała się pomysłowością i indywidualną interpretacją plastyczną w różnych technikach plastycznych.

            Celem konkursu było:
            -pogłębienie wiedzy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II.
            -zaprezentowanie w formie plastycznej życia i działalności papieża.
            -rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi
            -kształtowanie pamięci o Wielkim Polaku.

            Przy ocenie prac były brane pod uwagę kryteria:
            – oryginalność, pomysłowość,
            – zgodność z tematem,
            – technika i estetyka wykonanej pracy,
            – samodzielność wykonania pracy

            Jury nagrodziło następujące prace:

            Kategoria klasy I-III:

            I miejsce – Amelia Czereda kl. II
            I miejsce – Lilia Kaczmarczyk kl. II
            II miejsce – Pola Wilk kl. II
            III miejsce – Maja Kawalec kl. I
            wyróżnienie – Zuzanna Przydatek kl. II
            wyróżnienie – Basia Leśnik kl. II

            kategoria klasy IV-VI:

            I miejsce – Wojciech Kowalczyk kl. V
            II miejsce – Oliwia Ventzke kl. V
            III miejsce – Patrycja Czereda kl. V
            wyróżnienie – Amelia Szcześ kl. IV

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !

            Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się wkrótce na szkolnym apelu.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują oceny z przedmiotu oraz punkty.

            Wystawa prac zaprezentowana będzie na holu szkoły oraz  w parafii.
             

            Anna Adamów

        • #CodeWeek 2021
          • #CodeWeek 2021

          • W dniach 09.10 – 24.10.2021 podczas zajęć informatyki uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w corocznej akcji #CodeWeek (Tydzień Kodowania), która w tym roku, wbrew nazwie trwała dłużej. Celem projektu jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Klasy 4, 5 i 6 zajmowały się kodowaniem blokowym. Największą popularnością w tej grupie wiekowej cieszyły się zadania z Minecraft, Scratch, Star Wars oraz Flappy Bird. Klasa 7 próbowała swoich sił w kodowaniu tekstowym. W tej edycji mierzyli się z aktywnością pod nazwą Code Combat. Zawierała ona ćwiczenia podstawowych komend oraz składni języka Python. Zadania miały różne poziomy trudności i z każdą kolejną planszą wprowadzane były kolejne funkcje. Najwięcej emocji sprawiało programowanie potyczek między postaciami. Klasa 8 odkrywała język programowania Python z Silent Teacher’em. Uczestnictwo w projekcie sprawiało uczniom ogromną frajdę. Czekamy na akcję w przyszłym roku.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wyrażenia wdzięczności pracownikom oświaty za ich codzienne zaangażowanie i serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi.  Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przygotowali gazetkę wdzięczności oraz składali życzenia i wręczali upominki wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. W dniu ich święta życzymy im zdrowia, radości i satysfakcji z wypełniania tej wyjątkowej misji.

            Anna Adamów-opiekun  SKC

        • Dzień Kundelka 2021
          • Dzień Kundelka 2021

          • Dzień kundelka - nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Z okazji święta psów uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego przygotowali symboliczne paczki z karmą dla psów, które zostały rozdane w Kończewie.

        • 28 akcja Sprzątanie świata - Myślę, więc nie śmiecę
          • 28 akcja Sprzątanie świata - Myślę, więc nie śmiecę

          • „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

            „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacji odpadowej oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Na uczniów z naszej szkoły zawsze można liczyć, kolejny raz dołączyli do akcji i uporządkowali teren wokół szkoły.

        • Sprzątanie Świata
          • Sprzątanie Świata

          • 21 września 2021 roku uczniowie klasy I i II wraz z wychowawcami już po raz kolejny wzięli udział  w akcji ekologicznej ,,Sprzątanie świata’’ organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W tym roku przyświecało nam hasło ,, Myślę, więc nie śmiecę’’, której celem jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Nasi uczniowie sprzątali teren wokół szkoły oraz plac zabaw. Dzięki sprzyjającej pogodzie akcja przebiegała bardzo sprawnie, a efekt pracy był zadowalający. Udział uczniów naszej szkoły w w/w działaniach z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbania o nie.

          • Zapisy na judo

          • UKS „Orzeł” Kończewo

            Zaprasza dziewczynki i chłopców  w wieku od 6-15 lat na zajęcia JUDO.

            Zapisy i szczegółowe informacje (m.in. dotyczące podziału na grupy):

            Mail:  prokon2003@poczta.onet.pl   Tel. 506197209

            Zapraszają trenerzy – Dorota Prokopiuk i Dariusz Świercz

            Zajęcia odbywać się będą na sali gimnastycznej w Kończewie.

        • Uczniowie na Festiwalu Pianistyki Polskiej
          • Uczniowie na Festiwalu Pianistyki Polskiej

          • Festiwal Pianistyki Polskiej jest największą imprezą o charakterze ogólnopolskim organizowaną przez Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Z okazji trwającego 55 Festiwalu Pianistyki Polskiej uczniowie z klasy VI i VII pojechali na koncert  do Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Do krainy muzyki wprowadziła uczniów animator muzyczny Pani Teresa Przeradzka. Uczniowie z uwagą i skupieniem wysłuchali utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu Marii Moliszewskiej z Krakowa.

        • Przedstawienie pt. „O Księciu Stachu, co w ciągłym żył strachu”
          • Przedstawienie pt. „O Księciu Stachu, co w ciągłym żył strachu”

          • Teatr Obieżyświat odwiedził 16 czerwca naszych przedszkolaków oraz uczniów z klasy I. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „O Księciu Stachu, co w ciągłym żył strachu”. Pani Marta i Pan Kamil poprzez interakcję z małym widzem w sposób dowcipny przekazały dzieciom przepis na pokonanie strachów. Przedstawienie bardzo się podobało młodym widzom o czym świadczyły gorące brawa.

        • Szkoła Podstawowa w Kończewie „Złotą szkołą NBP”
          • Szkoła Podstawowa w Kończewie „Złotą szkołą NBP”

          • Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Kończewie zajęli                       II miejsce w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez NBP w kategorii „Spotkanie                          z ekspertem”. Szkoła zdobyła tytuł: Złota Szkoła NBP 2020/2021 i wpisana została do grona laureatów konkursu, tym samym należy do liderów edukacji ekonomicznej w Polsce. Uczniowie               kl. VII uzyskali tytuł Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Szkoła otrzyma certyfikaty NBP potwierdzające przyznanie tytułu oraz certyfikaty indywidualne dla członków Drużyny.

            Konkurs odbył się w ramach pierwszej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego pod hasłem „Giganci finansów osobistych”. Miał na celu popularyzację wiedzy ekonomicznej w środowiskach szkolnych. Jego Ideą było przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych. Zagadnienia ekonomiczne stały się tematem spotkań z ekspertami, interdyscyplinarnych lekcji oraz przedmiotem szkolnej debaty.

            Dzięki licznym działaniom, kreatywności i zaangażowaniu, a przede wszystkim ekspertom, którzy online gościli w Kończewie, uczniom udało się zdobyć wiadomości i praktyczne umiejętności z zakresu wielu obszarów ekonomii:

            • Planowanie i kontrola wydatków, czyli o sile zarządzania własnymi pieniędzmi.
            • Sztuka odkładania pieniędzy na wyznaczony cel.
            • Sposoby na pomnażanie oszczędności – lokaty i moc procentu składanego, inflacja i co trzeba o niej wiedzieć, podstawy inwestowania.
            • Pierwsze konto bankowe i karta płatnicza – sprzymierzeńcy roztropnych użytkowników.
            • Pożyczanie pieniędzy a poduszka finansowa. Długi zawsze pod kontrolą.
            • Bezpieczne zakupy i zaciąganie zobowiązań finansowych a znajomość praw konsumenckich.
            • Umiejętność zarządzania ryzykiem – o rodzajach ubezpieczeń, w tym emerytalnych.

            Podstawowa znajomość powyższych zagadnień jest nieodzowna w codziennym życiu, gdyż z ekonomią spotykamy się na co dzień. Eksperci goszczący online, w sposób przystępny przybliżyli uczniom zawiły świat ekonomii, a uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, dyskutowania, prezentowania własnych poglądów. Z uwagą uczniowie słuchali ekspertów finansowych,  agenta ubezpieczeniowego, naczelnika CBŚP w Słupsku oraz  powiatowego rzecznika praw konsumentów. Szczególny klimat towarzyszył spotkaniu z pracownikiem PKO w Słupsku, które odbywało się bezpośrednio z budynku banku oraz rozmowie z panią radcą prawnym, wprost z jej kancelarii. Rozmowy nie tylko wzbogaciły uczniów w wieloaspektową wiedzę ekonomiczną, ale pozwoliły poznać ludzi sukcesu, realizujących swoje marzenia, dla których praca łączy się z wielką pasją.

            Uczniowie wraz z opiekunami w trakcie realizacji projektu zorganizowali konkursy  wiedzy, konkurs plastyczny pt: „ Inwestuj, oszczędzaj” - w formie plakatu, stworzyli prezentacje multimedialne promujące wiedzę z zakresu finansów osobistych, gry symulacyjne, poradniki: Dekalog Bezpiecznego Bankowania; Kodeks Bezpiecznego Korzystania z Karty Płatniczej; Poradnik Konsumenta.

            Do przedsięwzięcia zgłosiły się 394 szkoły, angażując ponad 140 tysięcy uczniów ze wszystkich zakątków Polski, ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Tylko 9 z nich zostało laureatami, w tym nasza. Dzięki zaangażowaniu w projekt uczniów i opiekunów zdobyliśmy, jak powiedział w trakcie gali finałowej prof. Adam Glapiński, Prezes NBP „ogrom praktycznej i niezwykle pożytecznej wiedzy o zarządzaniu własnymi pieniędzmi” .

             

            Opiekunami projektu były panie: Anna Adamczyk i Renata Jastrzębowska

            Link do strony laureatów:   https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/edukacja/zloteszkoly/nagrody.html

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie
      • (59) 846 23 85 / +48 451 615 419
      • ul. Szkolna 1 76-251 Kobylnica Poland
      • (59) 846 23 85
      • /SPKonczewo/SkrytkaESP
    • Logowanie