• Matematyczny sukces

• 26 kwietnia 2023 roku w  Szkole Podstawowej w Słonowicach odbyły się matematyczne zmagania uczniów z naszej gminy . Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie „Z matematyką na wesoło”, a uczniowie klas IV-VIII - „Matematyczne zabawy”. Uczestnicy rywalizowali indywidualnie w swojej kategorii wiekowej oraz zespołowo.

W kategorii kl. I-III nasza szkoła zajęła 4 miejsce.

Indywidualnie:

Klasa 1-  II m. -Aleksander Wrześniak

Klasa 3 -  II m.- Marcel Wołczko

W kategorii kl. IV-VIII  szkoła zajęła  1 miejsce wraz  z SP Kwakowo.

Indywidualnie:

Klasa 4:  I m. -  Piotr Kłobuch

Klasa 5:  I m. - Aleksander Więckowski

Klasa 6:  I m. -  Wojciech Kowalczyk

Klasa 7:   III m. - Laura Modzińska

GRATULACJE

Szczegóły i zdjęcia na stronie SP Słonowice.

• (NIE)BEZPIECZNIE WOKÓŁ NAS

• Uczniowie klas V-VIII brali udział w projekcie edukacyjnym „Szkoła dookoła” opartym o technologię wirtualnej rzeczywistości, który opowiadał o niebezpieczeństwach zagrażającym dzieciom w ich najbliższym otoczeniu. Filmy fabularne w technologii 360 pokazywały jak należy rozpoznać i jak się zachować w sytuacji zagrożenia. Podszepty negatywnych bohaterów mogą być kuszące, często jednak bywają niebezpieczne. W programie poruszany był problem związany ze spożyciem alkoholu, dopalaczami, porwaniem i zagrożeniem w sieci. Po każdej emisji krótkiego filmu uczniowie mogli omówić tematykę i sposoby zapobiegania wszelkim ryzykownym zachowaniom. Dzięki synchronicznej technice 360 przekaz był wyjątkowo atrakcyjny, pozwalał uczniom skupić się na problemie i w pełni zrealizować zadania dydaktyczne.

„Dziękujemy za prezentację. Lekcja została przeprowadzona w świetny, wyjątkowy sposób. Wszelkie niebezpieczeństwa potraktujemy poważnie i z pewnością będziemy przestrzegać zasad” (uczniowie kl. VI).

Lekcje przygotowała dla nas firma Provectus Vr sp. z o.o przy współpracy z Fundacją Instytut Edukacja Pro Futuro.

• Święta majowe

• Maj to szczególny miesiąc w historii Polski. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kończewie, 4 maja wzięli udział w uroczystym Apelu upamiętniającym Święta: Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wspólnie wysłuchaliśmy lekcji historii przedstawionej przez Panią Renatę Jastrzębowską, która podkreśliła, iż nie ma nic cenniejszego niż żyć we własnym, wolnym państwie, którego biało-czerwone barwy przypominają, iż jesteśmy jego obywatelami. Cała szkoła uroczyście odśpiewała Hymn Polski.

• „Nie taka ortografia straszna...”

• 30 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Damnicy odbył się finałowy - trzeci etap zmagań uczniów kl. V-VI i kl. VII-VIII w V Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym. W wyniku szkolnych eliminacji do etapu rejonowego zakwalifikował się Wojciech Kowalczyk z kl. VI i Aleksander Gliwa                      z kl. VIII.

W rejonowych zmaganiach, które odbyły się 9. 03. 2023 r.,  chłopcy wykazali się doskonałą znajomością zasad ortograficznych i napisali niełatwe dyktando, co otworzyło im drogę do etapu wojewódzkiego. W finale musieli rozwiązać test wielozadaniowy i napisać dyktando. Pułapki ortograficzne czyhały na uczniów w niemalże każdym wyrazie.

Okazało się, że Aleksander Gliwa z kl. VIII otrzymał tytuł Laureata, zdobywając I miejsce w kategorii uczniów kl. VII-VIII. Oprócz grawerowanego wiecznego pióra i nagród książkowych otrzymał cenne punkty do szkoły średniej.

Wojciech Kowalczyk został finalistą konkursu. Znalazł się w gronie mistrzów ortografii.

Gratulujemy!