13 października 2023 roku odbyła się uroczystość ,,Pasowania na ucznia’’. W uroczystości wzięli udział: pan Leszek Kuliński, Wójt Gminy Kobylnica, pani Marta Prezlata - dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy, pani Grażyna Pioterek - dyrektor szkoły, pierwszoklasiści i ich rodzice, nauczyciele i uczniowie oraz pracownicy szkoły. Pierwszoklasiści w programie artystycznym zaprezentowali swoje umiejętności. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki na temat symboli narodowych, zasad dobrego wychowania, obowiązków wynikających z roli ucznia oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Ślubowali dumnie na sztandar naszej szkoły, a następnie pani dyrektor kładąc na ramieniu ucznia ogromny ołówek, przyjęła każdego do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Kończewie. Wielką radość sprawiły wszystkim pierwszakom liczne upominki przygotowane przez rodziców, pana Wójta, panią Dyrektor oraz społeczność uczniowską naszej szkoły. Program artystyczny przygotowała wychowawczyni, pani Krystyna Brzozowska. Uroczystość prowadził Wojciech Kowalczyk przedstawiciel SU. Przebieg uroczystości uwieczniła na zdjęciach pani Justyna Seweryn.
Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Kończewie
- 22
XXIII Dzień Papieski
16 października z okazji XXIII Dnia Papieskiego odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu plastyczno-multimedialnego pt. „św. Jan Paweł II – cywilizacja życia ”. Konkurs plastyczny adresowany był do uczniów klas I-VI. Zadaniem klas starszych VII-VIII było wykonanie w prezentacji multimedialnej. Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac wykonanych w różnych technikach. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się wkrótce podczas szkolnego apelu. Zapraszam do obejrzenia fotogalerii.
Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody oraz wyróżnienia:
kategoria kl. I-III
I miejsce- Maja Kłobuch kl. I
II miejsce –Maja Wąsowicz kl. II
III miejsce –Julia Grudzień kl. II
wyróżnienie- Daria Betke kl. I
wyróżnienie- Lena Fiecek kl. I
wyróżnienie- Nikodem Jamczuk kl. II
kategoria kl. IV-VI
I miejsce- Zuzanna Konieczna kl. VI
II miejsce –Amelia Czereda kl. IV
III miejsce - Lilia Kaczmarczyk kl. IV
Wyróżnienie-Maja Buławska kl.II
Wyróżnienie-Justyna Lorant kl. IV
Wyróżnienie -Hania Tomasiewicz kl. IV
Wyróżnienie-Pola Wilk kl.IV
Kategoria prezentacja kl. VII-VIII
I miejsce – Seweryn Grota kl. VIII
2
Międzynarodowy Dzień Chleba
Międzynarodowy Dzień Chleba został zainicjowany przez Międzynarodową Federacją Piekarzy w 2006 roku. Jak co roku w przedszkolu obchodzimy to święto 16 października.
Tego dnia dzieci obejrzały film dotyczący etapów produkcji chleba, a następnie wspólnie z nauczycielką upiekły pyszny chleb. Zapach chleba unosił się w całym przedszkolu. Młodsza grupa przedszkolaków poznała składniki potrzebne do produkcji chleba, a podczas zabaw sensorycznych dzieci miały możliwość powąchać, posmakować oraz określić konsystencję tych produktów. Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja różnych rodzajów chleba.5
OSP Sierakowo – przekazanie wozu strażackiego
Członkowie Szkolnego Klubu Małego Strażaka 22 września uczestniczyli w uroczystości przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego MAN GBA 5/32 jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowie.
Dzień Chłopaka i Dzień Dziewczynki w Oddziale Przedszkolnym SP Kończewo
Końcówka września i początek października to czas, w którym chłopcy i dziewczynki obchodzą swoje święto. Była to kolejna okazja do zintegrowania dzieci, pokazania swojej kultury i dbałości o drugiego człowieka. W młodszej grupie odbyły się pokazy. Na wybiegu dzieci machały rączkami, pozowały i wykonywały gesty w stronę swojej publiczności. W starszej grupie dzieci uczyły się dostosowywania życzeń do sytuacji, obdarowywały swoich kolegów i koleżanki upominkami. W obu grupach radości nie było końca. Dzieci poczuły się docenione i szczęśliwe.
6
Powitanie Jesieni
Posypały się listeczki dookoła, to już jesień te listeczki z wiatrem woła.
Lecą listki, lecą z klonu i kasztana. Będą z listków bukieciki złote dla nas.
Nazbieramy, nastawiamy na stoliku tych jesiennych, tych pachnących bukiecików.
Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu dzieci powitały Panią Jesień 22.09.2023r. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim twórcza i wspaniała zabawa. Dzieci były z wizytą w ogrodzie, gdzie mogły zaobserwować nadchodzące zmiany
w przyrodzie, oraz utrwalić nazwy warzyw i owoców. Tego dnia naszych przedszkolaków odwiedziła Pani Jesień, która w darze przyniosła kosz z warzywami, dzieci z chęcią je degustowały. Były smakowite marchewki, cukinie, kabaczki oraz słodziutkie buraczki. Starszaki wykonały magiczne słoiki w których zamknęły jesienne symbole. Tego dnia pląsom i zabawom towarzyszyły jesienne piosenki, a dzień upłynął nam w bardzo miłym nastroju.1
Zajęcia Taekwon-do dla przedszkolaków
21 września 2023 roku, grupa Odkrywcy z Oddziału Przedszkolnego w Kończewie, wzięła udział w zajęciach Taekwon-do. Dzieci zostały zaproszone na trening przez Pana Karola Winiszewskiego. Zerówkowicze zagościli u mistrza, posiadającego czarny pas, w Klubie Dwumiasto na ul. Marii Zaborowskiej 29. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych, poznały technikę tej wspaniałej dyscypliny, dowiedziały się jak aktywnie spędzać czas wolny. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje nowym hobby, a może nawet wyrosną nam prawdziwi mistrzowie tej sztuki walki.
3
Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. 15 września we wszystkich krajach na całym świecie obchodzi się to święto. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Kończewie również tego dnia odkrywały swoje talenty. Poznawały kropki te duże i te malutkie, kolorowe i w różne wzorki. Sówki (czyli młodsza grupa) rozwijała swój talent plastyczny, dzieci po raz pierwszy miały styczność z rzeźbą (małej kropki), którą musiały pomalować według swojego pomysłu, pozowały na tle pięknych skrzydeł, ozdobionych kropkami, brały udział w wielu wesołych zajęciach. Odkrywcy (dzieci starsze), rozwijały talenty naukowe, odbył się eksperyment dotyczący rozpuszczania cukru przez wodę, na talerzyku z kolorowymi kropkami powstała piękna tęcza. Dzieci brały udział w wielu zabawach umuzykalniających. W atmosferze dobrej zabawy odkryto wiele dziecięcych talentów.
5
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża
się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
W środę 20 września obchodziliśmy w Oddziale Przedszkolnym Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Tego dnia naszych przedszkolaków odwiedził
Pan Wójt Gminy Kobylnicy Leszek Kuliński, który wraz z Panią Dyrektor Grażyną Pioterek, złożył wszystkim maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu. Dzieci otrzymały prezenty, a zwieńczeniem tego cudownego dnia był słodki tort przygotowany specjalnie
dla dzieci.
Kręcimy kółka na dwóch kółkach
30.09.2023 CUW w Kobylnicy organizuje wyścigi rowerkowe dla dzieci i młodzieży, poniżej link do zapisów:
https://elektronicznezapisy.pl/event/8864.html
Zapraszamy!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Szkolny zestaw podręczników
Opublikowano aktualny Szkolny zestaw podręczników 2023/2024
V Festiwal Kultury Kaszubskiej w Kończewie
Po raz V w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Kończewie odbył się Festiwal Kultury Kaszubskiej. Organizatorzy zapewnili dzieciom i dorosłym mnóstwo atrakcji. Obecny był p. Łukasz Grodzicki animator dziecięcy z formacji „Ale-Frajda”. Były zabawy wśród baniek mydlanych oraz skręcanie z baloników różnych postaci zwierzęcych. W kolejnej zabawie dzieci za prawidłową odpowiedź otrzymywały kotwiczki 3D, które sprezentowała firma DreamsBinger. Stoisko artystyczne oferowało malowanie twarzy, plecenie kolorowych warkoczyków, naukę zdobienia naczyń szklanych techniką decupage. Obok sceny pod okiem trenera Orlików odbywały się zawody sportowe dla dzieci i rodziców. Czas umilał Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki” z Chojnic, który kultywuje tradycje kaszubskie, prezentując je na terenie całej Polski. Występował również w Niemczech, Francji, Słowacji i wielu innych państwach europejskich. Na scenie swoją twórczość poetycką zaprezentował pan Zenon Lasoń, mieszkaniec Sierakowa, na stałe związany z Klubem Literackim „Wers” w Bytowie. Swoją obecnością zaszczycił nas absolwent naszej szkoły pan Łukasz Dróżdż- złoty medalista Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów i Wicemistrz Świata w kulturystyce. Dzięki życzliwości Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy pani Renaty Sztabnik uczestnicy festynu w Bibliobusie mogli wypożyczyć książki. Na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w premierze baśni „Thumbelina”. Inscenizacja była przygotowana w ramach zajęć projektu „To Be Like a Bee” z programu English Teaching sfinansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność, którego koordynatorem jest Fundacja Nida. Uczniowie naszej szkoły wystąpili również z piosenką „Zeglyrz” w języku kaszubskim. Rozstrzygnięty został gminny konkurs plastyczny „Zwyczaje i obrzędy ludowe na Kaszubach”. Dorośli zmierzyli się w konkurencjach kaszubskich, takich jak: wbijanie gwoździ na czas, rzut piłką lekarską, obieranie ziemniaka oraz ubijanie piany. Atrakcją dla gości były różnego typu stoiska, gdzie można było raczyć się smakami wyrobów kaszubskich, m.in. sałatką śledziową, śledziem po kaszubsku, chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Dla łasuchów były ciasta i desery przygotowane przez rodziców naszych uczniów. Ponadto były gofry, popcorn i kiełbaski z grilla. Największym powodzeniem cieszyły się lemoniada arbuzowa i lody. Atrakcją festiwalu był Los Szczęścia, dzięki któremu mieszkańcy i zaproszeni goście mogli wygrać piękne, nietuzinkowe nagrody. Były to rowery, łyżworolki, blendery i wiele innych.
Nad bezpieczeństwem czuwał zespól ratownictwa medycznego Anna i Andrzej Łyczko oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Sierakowa.
Szczególne podziękowania kierujemy Rodzicom naszej szkoły, Sołtysom wsi Kończewa i Sierakowa, panu Piotrowi Wilk, który prowadził imprezę oraz licznym sponsorom.
187
Konkurs plastyczno-techniczny „Hotel dla owadów”.
Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji programu English Teaching Activities sfinansowanych ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego realizatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju -NIDA.
Celem konkursu było stworzenie sieci domków dla owadów zlokalizowanych na terenie szkoły. Rozwijanie zamiłowania do otaczającej przyrody, poszerzenie wiedzy o owadach. Zwrócenie uwagi na problem masowego wymierania dziko żyjących owadów, zwłaszcza zapylających. Przede wszystkim pobudzenie wyobraźni i kreatywności uczniów oraz ich rodzin poprzez wykorzystanie różnorodnych elementów przyrodniczych do budowy domków dla owadów.
Uczniowie wykonali wspaniałe owadzie hotele, wykazując się kreatywnością oraz ogromnym wkładem pracy w ich wykonanie. Komisja stanęła przed wielkim wyzwaniem, próbując obiektywnie ocenić zgromadzone prace. Oprócz pomysłowości i estetyczności komisja zwracała szczególną uwagę na prawidłowość wykonania pracy zgodnie z zasadami budowania domków dla owadów.
W kategorii klas I-III komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:
I miejsce
Lena Milo kl. II
Antoni Orczykowski kl. I
II miejsce
Dawid Spica kl. II
Sandra Galk kl. I
III miejsce
Maja Buławska kl. I
Magdalena Simonowicz. kl III
W kategorii klas IV-VIII komisja przyznała:
I miejsce
Piotr Kłobuch kl. IV
II miejsce
Kacper Szkudlarek kl. VIII
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i niecierpliwie czekamy na mieszkańców owadzich hoteli.
3
Wycieczka edukacyjna do Kościerzyny i Szymbarka
12 czerwca 2023 roku pojechaliśmy na wycieczkę na Kaszuby, aby poznać ten prześliczny region Polski i zapoznać się z jego kulturą. Jako, że dzień był piękny, tak więc zwiedzania nie utrudniała nam pogoda, wręcz sprzyjała jej przebiegowi. Pierwszym miejscem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Ziemi Kościerskiej, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z bogatą historią tego ważnego ośrodka kulturalno – gospodarczego Pomorza Gdańskiego sięgającego swą metryką w głąb średniowiecza do 1284 roku. Wiedzę o przeszłości tego miejsca przybliżały nam liczne i różnorodne eksponaty gromadzone od lat. Wśród eksponatów oglądaliśmy między innymi: fotografie, mapy oraz przedmioty codziennego użytku. Podziwialiśmy pokaźne zbiory zabytków etnograficznych w postaci mebli, ceramiki, dawnych narzędzi pracy, tradycyjnych barwnych haftów, sztuki ludowej oraz kaszubskiej twórczości literackiej. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach wystawa akordeonów. Wysłuchaliśmy ciekawostek na temat historii kultury Ziemi Kościerskiej, dzięki którym poznaliśmy zwyczaje i kulturę mieszkających tam ludzi. Kolejną atrakcją wycieczki było wejście na wieżę widokową w miejscowości Wieżyca, skąd mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Kaszub. Następnie pojechaliśmy autokarem do Szymbarku, zwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu Kaszub. Tam zobaczyliśmy Dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata, Bunkier partyzantów Gryfa Pomorskiego, największy na świecie fortepian i odwiedziliśmy dom ,, do góry nogami’’. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji udaliśmy się na lody i zakup pamiątek oraz zrobiliśmy grupowe zdjęcie na tle nietypowego domu. Wycieczka przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze i cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony młodych turystów. W drodze powrotnej, wspólnie z panem przewodnikiem Wojciechem Soroka, śpiewaliśmy znane piosenki przy akompaniamencie gitary. Radości było co niemiara.
5
V FESTIWAL KULTURY KASZUBSKIEJ
WYCIECZKA DO WARSZAWY
30 i 31 maja 2023 r. odbyła się długo wyczekiwana, szkolna wycieczka do Warszawy, którą zorganizowało biuro podróży „Pomerania” p. W. Soroki.
Wyjechaliśmy wieczorem i rano mogliśmy w Warszawie odbyć spacer po ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH, podziwiać pomniki wybitnych Polaków, przepiękne budowle, w tym dawną łaźnię, Belweder, oraz przypomnieć sobie wydarzenia związane z powstaniem listopadowym z 1830 r.. Następnie udaliśmy się do OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO, gdzie naszym oczom ukazały się niezliczone gatunki ozdobnych, kolorowych roślin. Kolejnym punktem wycieczki, który sprawił uczestnikom wiele radości był pobyt na STADIONIE NARODOWYM gdzie z trybun podziwialiśmy wspaniały obiekt sportowy, który na uczestnikach wycieczki zrobił duże wrażenie. Po spacerze do Warszawskiej Syrenki pojechaliśmy na obiadokolację do miejsca zakwaterowania w Konstancinie. Miejscem noclegu okazała się elegancka willa, którą można polecić jako dobre miejsce noclegowe w pobliżu stolicy.
Kolejny dzień wycieczki rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, po którym udaliśmy się do CENTRUM NAUKI KOPERNIK, gdzie poznawaliśmy prawa przyrody poprzez samodzielne prowadzenie doświadczeń na interaktywnych wystawach ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych strefach. Z naukowego obiektu udaliśmy się na zwiedzanie STARÓWKI. Przeszliśmy uliczkami starego miasta podziwiając m.in. Pałac Prezydencki, doszliśmy do Placu Zamkowego gdzie ukazał się nam w całej okazałości Zamek Królewski i kolumna Zygmunta III Wazy, wzniesiona przez jego syna Władysława IV, a następnie Pomnik Syrenki. Na starym mieście mieliśmy nieco czasu wolnego na kupienie pamiątek, rozkoszowanie się urokiem kamieniczek i rozmyślanie o Starym Mieście, po którym spacerowali najważniejsi dostojnicy państwowi oraz rodzina królewska, które mimo wojennych zniszczeń odzyskało swój magiczny klimat i stanowi jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Warszawie.
Końcowym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie NEKROPOLII NARODOWEJ – Cmentarza Cywilnego i Wojskowego na Powązkach. Chwilę zadumy stanowiło przejście obok miejsc wiecznego spoczynku takich osób jak W. Reymont, Żwirko i Wigura, J. Parandowski, J. Połomski, L. Staff, S. Starzyński, J. Samsonowicz, czy M. Dąbrowska. Czuło się tę niezwykłość chwili, obcowanie z wielkością i niepowtarzalnością. Wielkim przeżyciem dla uczniów klas starszych było zapalenie znicza i krótka modlitwa nad grobami bohaterów „Kamieni na szaniec”: Alka, Zośki i Rudego. Ci młodzi chłopcy, którzy życie oddali za naszą wolność cieszą się w naszej szkole szczególnym szacunkiem i są bliscy naszemu sercu.
Po wszystkich atrakcjach udaliśmy się w podróż powrotną. Po drodze, w ulubionym przez uczniów McDonaldzie, zjedliśmy obiadokolację. W naszym Kończewie byliśmy o godz. 21.30. Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni pozytywnych wrażeń i emocji z myślą o dalszych podróżach, poznawaniu Polski, a może i osiągnięć cywilizacyjnych naszych sąsiadów. Należy podkreślić, że nasi uczniowie byli chwaleni przez osoby postronne za kulturę osobistą i wiedzę z literatury i historii. Nauczyciele, którzy pełnili rolę opiekunów wycieczki byli dumni ze swoich uczniów.
115
Wizyta w teatrze
Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym uczestniczą w projekcie pn. „To Be like a BEE” - realizowanego w ramach programu English Teaching finansowanego ze środków Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego koordynatorem krajowym jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Jednym z zadań projektu jest wyjazd uczestników na sztukę teatralną i zapoznanie uczniów z pracą aktorów.
16 maja 2023 roku uczniowie wybrali się do Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku na spektakl pt. „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników”. To historia Śnieżki, Roszpunki i Śpiącej Królewny, jakich uczniowie jeszcze nie znali. Spektakl opowiada o historii bandy zbójców, którzy znaleźli w lesie płaczące dziecko. Opowiadają po kolei bajki o swoich wymarzonych królewnach. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy baśniowych bohaterów. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których dowiedziały się, czym jest teatr uliczny, jak wygląda praca w teatrze lalki i jakie aktor musi posiadać predyspozycje i umiejętności.
Obejrzenie spektaklu, lekcja edukacyjna po przedstawieniu znacznie poszerzyły wiedzę uczniów o teatrze.
KRĘCIMY KILOMETRY DLA KOBYLNICY
Ogólnopolska Rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”
U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach.
Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Za nami już trzy edycje: wrzesień 2019, wrzesień 2020r. i czerwiec 2021r. Trening do kolejnej odsłony zabawy rozpoczynamy już pierwszego dnia wiosny, tj. 21 marca 2022!
Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla Włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.
Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!
Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.
Matematyczny sukces
26 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Słonowicach odbyły się matematyczne zmagania uczniów z naszej gminy . Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie „Z matematyką na wesoło”, a uczniowie klas IV-VIII - „Matematyczne zabawy”. Uczestnicy rywalizowali indywidualnie w swojej kategorii wiekowej oraz zespołowo.
W kategorii kl. I-III nasza szkoła zajęła 4 miejsce.
Indywidualnie:
Klasa 1- II m. -Aleksander Wrześniak
Klasa 3 - II m.- Marcel Wołczko
W kategorii kl. IV-VIII szkoła zajęła 1 miejsce wraz z SP Kwakowo.
Indywidualnie:
Klasa 4: I m. - Piotr Kłobuch
Klasa 5: I m. - Aleksander Więckowski
Klasa 6: I m. - Wojciech Kowalczyk
Klasa 7: III m. - Laura Modzińska
GRATULACJE
Szczegóły i zdjęcia na stronie SP Słonowice.
Archiwum Aktualności