Deklaracja dostępności
Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Strona szkoły znajduje się pod adresem: http://spkonczewo.edupage.orgData publikacji strony internetowej: 01.10.2017 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 20.11.2023 r.Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
W serwisie http://checkers.eiii.eu/ strona otrzymała 94,02 ze 100 możliwych.
Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych
- Zdjęcia nie posiadają pełnych opisów alternatywnych
- Dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi
- Część treści zamieszczono w formacie graficznym
- Część plików nie jest dostępnych cyfrowo
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych wykorzystywanej przeglądarki.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 12.03.2020 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Maciej Buławski, e-mail: m.bulawski@kobylnica.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 (59) 846 23 85 (sekretariat szkoły). Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury odwoławczej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl/content/kontakt-przyjmujemy-sprawy-do-rpo
Dostępność architektoniczna
- Budynek szkoły dwukondygnacyjny – parter i piętro.
Wejście główne do budynku od frontu przez próg o wysokości 15 cm.
Drzwi zewnętrzne prowadzą do przedsionka, kolejne drzwi na korytarz, przy którym znajdują się: pomieszczenie gospodarcze obsługi szkoły, sale Oddziałów Przedszkolnych, szatnia Oddziału Przedszkolnego, świetlica, toalety dla dziewcząt i chłopców, punkt wydawania posiłków, gabinety logopedy, psychologa, sekretariat i gabinet dyrektora szkoły.
Wejście służbowe z boku budynku po 5 schodach.
- Na pierwszym piętrze znajdują się sale lekcyjne, pokój nauczycielski i biblioteka.
- Komunikacja pomiędzy parterem a piętrem odbywa się poprzez wydzielone 2 klatki schodowe ze schodami.
- Komunikacja z parteru na pierwsze piętro nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych, w budynku nie ma windy, platformy.
- Osoby niepełnosprawne ruchowo mogą poruszać się tylko na parterze budynku.
- Obsługa osób z niepełnosprawnością odbywać się może w pokoju nr 1 lub 2 na parterze.
- Na parkingu przed szkołą znajduje się miejsce wyznaczone i oznaczone dla osób niepełnosprawnych.
- Do budynku można wejść z psem asystującym.
- Na terenie obiektu nie ma możliwość skorzystania z tłumacza migowego. Obsługa osób niesłyszących może być realizowana tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:
Szkoła nie posiada tłumacza języka migowego.