• Powitanie Jesieni

• Posypały się listeczki dookoła, to już jesień te listeczki z wiatrem woła.

Lecą listki, lecą z klonu i kasztana. Będą z listków bukieciki złote dla nas.

Nazbieramy, nastawiamy na stoliku tych jesiennych, tych pachnących bukiecików.

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu dzieci powitały Panią Jesień 22.09.2023r. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim twórcza i wspaniała zabawa. Dzieci były z wizytą w ogrodzie, gdzie mogły zaobserwować nadchodzące zmiany
            w przyrodzie, oraz utrwalić nazwy warzyw i owoców. Tego dnia naszych przedszkolaków odwiedziła Pani Jesień, która w darze przyniosła kosz z warzywami, dzieci z chęcią je degustowały. Były smakowite marchewki, cukinie, kabaczki oraz słodziutkie buraczki. Starszaki wykonały magiczne słoiki w których zamknęły jesienne symbole. Tego dnia pląsom i zabawom towarzyszyły jesienne piosenki, a dzień upłynął nam w bardzo miłym nastroju.

• Zajęcia Taekwon-do dla przedszkolaków

• 21 września 2023 roku, grupa Odkrywcy z Oddziału Przedszkolnego w Kończewie, wzięła udział w zajęciach Taekwon-do. Dzieci zostały zaproszone na trening przez Pana Karola Winiszewskiego. Zerówkowicze zagościli u mistrza, posiadającego czarny pas, w Klubie Dwumiasto na ul. Marii Zaborowskiej 29. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych, poznały technikę tej wspaniałej dyscypliny, dowiedziały się jak aktywnie spędzać czas wolny. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje nowym hobby, a może nawet wyrosną nam prawdziwi mistrzowie tej sztuki walki.

• Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. 15 września we wszystkich krajach na całym świecie obchodzi się to święto. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Kończewie również tego dnia odkrywały swoje talenty. Poznawały kropki te duże i te malutkie, kolorowe i w różne wzorki. Sówki (czyli młodsza grupa) rozwijała swój talent plastyczny, dzieci po raz pierwszy miały styczność z rzeźbą (małej kropki), którą musiały pomalować według swojego pomysłu, pozowały na tle pięknych skrzydeł, ozdobionych kropkami, brały udział w wielu wesołych zajęciach. Odkrywcy (dzieci starsze), rozwijały talenty naukowe, odbył się eksperyment dotyczący rozpuszczania cukru przez wodę, na talerzyku z kolorowymi kropkami powstała piękna tęcza. Dzieci brały udział w wielu zabawach umuzykalniających. W atmosferze dobrej zabawy odkryto wiele dziecięcych talentów.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża
            się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

W środę 20 września obchodziliśmy w Oddziale Przedszkolnym Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Tego dnia naszych przedszkolaków odwiedził
             Pan Wójt Gminy Kobylnicy Leszek Kuliński, który wraz z Panią Dyrektor Grażyną Pioterek, złożył wszystkim maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu. Dzieci otrzymały prezenty, a zwieńczeniem tego cudownego dnia był słodki tort przygotowany specjalnie
            dla dzieci.