• Nabór na zajęcia judo dla początkujących

          • Trwa nabór na zajęcia judo dla początkujących, które odbywać się będą na sali gimnastycznej w Kończewie. 
            Dzieci w wieku 6-8lat /2016, 2015 i 2014/ będą miały zajęcia w piątki w godz. 15.45 do 16.30, a dzieci powyżej 9 lat w piątki w godz. 16.45 do 18.15. 
            Wpisowe jednorazowe 100zł., składka miesięczna 70zł. 
            Dla pierwszych 5 osób w grupie zapewniamy judogi do ćwiczeń. Przewidywany termin rozpoczęcia zajęć to marzec 2022r. Do tego czasu zapisy zbiera trenerka Dorota Prokopiuk tel. 506197209.
            Zajęcia z najmłodszymi prowadzić będzie trener Dariusz Świercz.

        • Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski
          • Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

          • Trzyosobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Kończewie bierze udział w parkowym etapie ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”. Uczniowie mieli okazję spotkać się w szkole ze st. spec. ds. edukacji ekologicznej Panią Anną Kasprzak, która przygotowała prelekcję dotyczącą Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Celem konkursu jest poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, doskonalenie umiejętności rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt oraz rozwijanie umiejętności interpretowania mapy.

        • Konkurs Ekologiczny "Mistrz recyklingu"
          • Konkurs Ekologiczny "Mistrz recyklingu"

          • Klasa V bierze udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Mistrz recyklingu i przyjaciele organizowanego przez Fundację Chlorofil z siedzibą w Ropkach. Konkurs ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów z gospodarstw domowych ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zadaniem naszego Ekozespołu będzie przygotowanie filmu do mediów społecznościowych o znaczeniu recyklingu zużytego sprzętu AGD-RTV oraz wykonanie projektu gry planszowej o recyklingu odpadów opakowaniowych. Dodatkowo odbędzie się V wirtualna Liga Recyklingu w aplikacjach edukacyjnych „Liga Elektrorecyklingu” oraz „Przyjaciele Recyklingu” na stronie www.chlorofil.com.pl

        • Paczuszka dla Maluszka
          • Paczuszka dla Maluszka

          • Pod koniec listopada rozpoczęła się w naszej szkole akcja zbiórki artykułów chemicznych, kosmetycznych, ubranek, kocyków z myślą o podopiecznych Fundacji Małych Stópek. Zebraliśmy ogromną ilość darów, za co pragniemy Drodzy Rodzice i Uczniowie serdecznie podziękować. Zbiórka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W ferworze przedświątecznych zakupów znaleźliście czas i chęci, by wspomóc potrzebujących. Wasza wrażliwość, zaangażowanie i pomoc pozwoliły nam przekazać przecudowną paczuszkę dla chorych dzieci.

            Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie i otwartość na potrzeby innych, które stają się cegiełką do budowania wiary w lepsze jutro…

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

          • We wrześniu br. Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego złożyła wniosek do organu prowadzącego o zakup nowości wydawniczych (kierunek interwencji 3.2.) zgodnie z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3. Priorytet 3 skierowany jest do placówek wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół działających w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz bibliotek pedagogicznych. Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3 przeznaczone zostały na zakup nowości wydawniczych (w tym wzbogacenie biblioteki w lektury szkolne), realizację działań promujących czytelnictwo.

            Szkoła zasięgnęła opinii Rady Rodziców, Rodziców oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w sprawie zakupu książek, podjęła również współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Kobylnicy. Rozpisany plan działań promujących czytelnictwo przewiduje udział uczniów m.in. w różnych projektach edukacyjnych w szkole. W ramach współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Słupsku zorganizowane zostanie w ramach Pomorskiej Wiosny Literackiej spotkanie na terenie szkoły w literatem, pisarzem zaproponowanym przez PBW.

        • Wigilia 2021/2022 w Oddziale Przedszkolnym
          • Wigilia 2021/2022 w Oddziale Przedszkolnym

          • Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im Jana Kochanowskiego w Kończewie zasiadły do wspólnego wigilijnego stołu. Podzieliły się opłatkiem, zaśpiewały kolędy oraz posmakowały wigilijnych potraw. Uroczysta atmosfera  wprowadziła dzieci w  świąteczny klimat.

            Życzymy Wszystkim Wesołych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

        • "Serce za odwagę"
          • "Serce za odwagę"

          • Uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały kartki świąteczne dla weteranów II wojny światowej. W ten piękny i symboliczny sposób podziękowaliśmy wojennym bohaterom za ich odwagę w obronie ojczyzny. Łącznie zebraliśmy 95 kartek, które zostały przekazane Fundacji Pamięci Narodów w Warszawie.

        • Wycieczka "Dolina Słupi"
          • Wycieczka "Dolina Słupi"

          • 10. 12. 2021 r. uczniowie klasy III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Park Krajobrazowy "Dolina Słupi", oddział w Słupsku. Dzieci poznały florę i faunę rzeki Słupi. Chętnie wysłuchały ciekawostek na  temat zwierząt żyjących w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi. Grały w gry edukacyjne, a na koniec spotkania miały możliwość nakarmić ryby. Zajęcia edukacyjne miały na celu rozbudzić świadomość oraz wrażliwość ekologiczną dzieci.

        • Tradycje andrzejkowe u Sówek i Biedronek
          • Tradycje andrzejkowe u Sówek i Biedronek

          • 29 listopada w Oddziale Przedszkolnym zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowaliśmy Andrzejki, czyli tradycyjny wieczór wróżb odprawianych w wigilię                św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

            Był to dzień radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci „mogły poznać” swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wszystkie przedszkolaki z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w licznych wróżbach. Swoją przyszłość odkrywały, losując magiczne kamienie, które niosły przesłanie o przyszłości, wróżyły układając buty, wybierały serduszka z imionami. Pod czujnym  okiem nauczycieli zorganizowano najbardziej znany andrzejkowy sposób przepowiadania przyszłości- lanie wosku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgadywały powstałe z wosku kształty. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

        • Dzień Pluszowego Misia
          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości, tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz opowiadały o  najsławniejszych misiowych bohaterach spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Przygotowano wiele atrakcji, między innymi: zabawy ruchowe, prace plastyczne, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas misiowych zadań. Miś pełni bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka, można go przytulać, powierzyć mu swoje sekrety.
            Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

          • Wycieczka edukacyjna do Gdyni

          • 24.11. 2021 roku uczniowie klasy I, II i III wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Po dotarciu do celu, zwiedzanie rozpoczęliśmy od MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ. Bardzo podobały nam się eksponaty zaprezentowane w plenerze. Były to oryginalne sprzęty używane przez Marynarkę Wojenną. Zobaczyliśmy wśród nich różnego rodzaju armaty, lufy armatnie, broń rakietową, broń podwodną. To jednak nie wszystko. Wewnątrz budynku ciekawość wśród dzieci wzbudziły miny morskie, miotacze bomb głębinowych, działa przeciwlotnicze oraz podwodne torpedy. Podczas zwiedzania poznaliśmy ważne dla polskiej historii daty, zobaczyliśmy umundurowanie i oporządzenie żołnierskie, różnego rodzaju odznaczenia, flagi i sztandary oraz mnóstwo innych pamiątek. Kolejnym etapem wycieczki był spacer po Skwerze Kościuszki, przy którym cumuje ORP Błyskawica. Jest on ważną częścią Muzeum Marynarki Wojennej. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki EXPERYMENT, gdzie uczniowie zapoznali się z najciekawszymi tajnikami wiedzy. Dzieci miały okazję samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia i eksperymenty, które budziły wielkie zainteresowanie, a niekiedy nawet zdziwienie. Wszystkie prezentacje były  bardzo ciekawe, jednak najwięcej uśmiechu i podziwu wzbudzała w uczniach prezentacja, której konstrukcja umożliwiała obejrzenie „swojej głowy na talerzu”. Miejsce to wyzwoliło w nich kreatywność, pobudziło ciekawość i głód wiedzy. Wycieczka nie tylko zintegrowała grupę, lecz okazała się również znakomitą i ciekawą lekcją z wielu dziedzin nauki.

          • Wycieczka Chełmno - Toruń - Bydgoszcz

          • 25 i 26 listopada 2021r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedsięwzięciu "Poznaj Polskę", zorganizowanym przez Ministra Edukacji i Nauki, w ramach którego szkoła otrzymała środki na dofinansowanie wyjazdu do Chełmna, Torunia i Bydgoszczy. Przedsięwzięcie to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

            Całość wyjazdu przygotowało i zorganizowało Biuro Turystyczne "BELFER- JB".

            Wycieczka przebiegła według ustalonego harmonogramu. Organizatorzy zadbali przed wyjazdem o kontrolę przez funkcjonariuszy Policji ze Słupska stanu autokaru, uprawnienia i stan trzeźwości kierowcy.

             

            Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta w Chełmnie.

            Stare Miasto uznane za pomnik historii, założono w XIII w., przez zakon krzyżacki jako stolicę historyczną ziemi chełmińskiej. Zasady lokacji Chełmna stały się wzorem dla ponad 200 miast lokowanych na Pomorzu Wschodnim, Warmii i Mazowszu, przeszły do historii pod nazwą prawa chełmińskiego.

            W Chełmnie podziwialiśmy renesansowy ratusz zwieńczony barokową kopułą, na którego tylniej ścianie wyeksponowano pręt chełmiński - wzorzec miary obowiązujący w państwie krzyżackim. Zobaczyliśmy szachulcową siatkę ulic wokół  rynku oraz mury obronne

            o długości ok. 2 km. Spośród pięciu zachowanych gotyckich kościołów zwiedziliśmy farę

            z XIII w. p.w. Najświętszej Marii Panny, w której przechowywane są relikwie patrona zakochanych - św. Walentego, zachwycaliśmy się Ławeczką Zakochanych, obwieszoną kłódkami.

            Obejrzeliśmy także nad skarpą pradoliny Wisły zespół klasztorny powstały na przełomie XIII i XIV w. oraz podziwialiśmy widok na Świecie oraz z daleka Park Miniatur Zamków Krzyżackich

             

            Kolejnym punktem programu była wycieczka do Torunia.

            Podziwialiśmy Stare Miasto: Łuk Cezara, gotyckie kościoły: 1)  św. Jana - pierwszy kościół zbudowanym przez Krzyżaków w Polsce. Był kościołem farnym, którego wszystkie nawy są jednakowej wysokości – kościół halowy. 2)  Kościół Mariacki, zbudowany przez Franciszkanów, także halowy.  Wzorowali się na nim budowniczy Kościoła Mariackiego              w Gdańsku. Na szczególną uwagę zasługuje barokowe mauzoleum Anny Wazówny z XVII w. (siostry Zygmunta III Wazy), znajdujące się w prezbiterium w ścianie północnej. Spacerowaliśmy po Rynku (Ratusz, Dwór Artusa, w którym podpisywano II pokój toruński, Kamienica pod Gwiazdą, której jednym z właścicieli był wychowawca synów Kazimierza Jagiellończyka, poeta i humanista Filippo Buonaccorsi zwany Kallimachem, pomnik Kopernika, fontanna Flisaka grającego na skrzypkach z zasłuchanymi żabami wokół niego). Staliśmy pod Krzywą Wieża - średniowieczną basztą obronną, która swoją nazwę zawdzięcza znacznemu odchyleniu od pionu. Według legendy, jej powstanie wiąże się                     z postępkiem jednego z toruńskich krzyżaków, który wbrew obowiązującym go zasadom zakochał się i spotykał z piękną córką bogatego kupca. Poznaliśmy także legendarną genezę nazwy Toruń - TO RUŃ. Spacerowaliśmy wzdłuż Zespół  Murów Obronnych łączących Stare i Nowe Miasto. Podziwialiśmy Kamienice Kopernika. Spacerowaliśmy wzdłuż Zespołu Murów Obronnych łączących Stare i Nowe Miasto. Następnie oglądaliśmy spektakl w Planetarium. Obiadokolacja,  nocleg i śniadanie miały miejsce w hostelu "Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży" w Toruniu. Wieczorem uczestniczyliśmy w spacerze do największej galerii handlowej w Toruniu - "Atrium Copernicus", w której uczniowie mogli dokonać drobnych zakupów, czy skorzystać                    z punktów gastronomicznych.

            Następnego dnia byliśmy w Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach wyrobu piernika połączonych z pogadanką na temat komponentów i proporcji ciasta. W efekcie dzieci opuściły muzeum z własnoręcznie wykonanym piernikiem.  Zwiedzaliśmy także z zewnątrz Kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Na placu przed świątynią podziwialiśmy fontanny oraz liczne przedstawienia figuralne: pomnik papieża Jana Pawła II - jeden z 5 w Toruniu, św. Rodziny, św. Piotra, Mieszka I i Dobrawy z krzyżem i biblią. Z powagą przeszliśmy do Parku Pamięci Narodowej, którym na postumentach ustawionych w alei, tworzącej kontur Polski, wypisanych jest ok. 40  tysięcy nazwisk Polaków, którzy w czasie II wojny światowej                  z narażeniem życia ratowali Żydów przed śmiercią.

             

            W Bydgoszczy spacerowaliśmy po Wyspie Młyńskiej (Bydgoskie Spichlerze), Starym Mieście z Farną katedrą, rynku oraz wokół Opery Nova. Podziwialiśmy miasto nocą,                  a zwłaszcza jarmark bożonarodzeniowy.

            Podróż przebiegała bezpiecznie i bez problemów, dzieci wróciły z wycieczki zadowolone pełne pozytywnych wrażeń.

        • Ekoekseprymentarium
          • Ekoekseprymentarium

          • Projekt Ekoekseprymentarium to gra, która uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne wśród uczniów. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności. Tematyka ochrony środowiska czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane są w sposób atrakcyjnej gry online, ponieważ twórcy sięgają po proste komunikaty i działania, które mają przełożenie na codzienność każdego z nas. Nagrodą w grze jest przede wszystkim świadomość wprowadzanie drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Klimatu i Ochrony Środowiska Pan Michał Kurtyka. Uczniowie z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Kończewie otrzymali certyfikat udziału w grze oraz tytuł Mistrza Ekologii.

          • Informacja dotycząca dożywiania uczniów i dzieci w szkole.

          • Przypominamy o składaniu wniosków do Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylnicy dotyczących dożywiania uczniów i dzieci w szkole od stycznia 2022 r. do czerwca 2022 r.

            Kryterium dochodowe kwalifikujące do dożywiania dziecka    w placówce szkolnej wynosi: 792,00 zł. netto na osobę.

          • STOP NAŁOGOM – BĄDŹ SOBĄ

          • W październiku 2021r.  uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział w programie STOP NAŁOGOM – BĄDŹ SOBĄ, który realizowany był przez Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski na zlecenie Urzędu Gminy Kobylnica. Zadanie to dotyczyło szerokiego zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Uczniowie uczestniczyli  w prelekcji przeprowadzonej przez zawodowego kuratora sądowego na temat: problemu uzależnień od środków psychoaktywnych, alkoholu i nikotyny, mechanizmów procesów uzależnienia, sposobów właściwego reagowania na problem, szacowania zysków i strat w uzależnieniu i rozwijania postaw asertywnych. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli przygotowaną na temat prezentację multimedialną. Kolejne spotkanie odbyło się z neofitą, który opowiadał o własnych doświadczeniach, przeżyciach i spostrzeżeniach podczas wychodzenia z nałogu. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się do dyskusji.

        • Podaj rękę a nie pięść
          • Podaj rękę a nie pięść

          • W październiku 2021r.  uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w programie Podaj rękę a nie pięść, który realizowany był przez Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski na zlecenie Urzędu Gminy Kobylnica. Zadanie to dotyczyło szerokiego zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Uczniowie uczestniczyli  w prelekcji przeprowadzonej przez zawodowego kuratora sądowego na temat problemu przemocy w ich środowisku wychowawczym, form jej występowania, sposobów właściwego reagowania. Uczniom w trakcie prelekcji wyświetlona została prezentacja multimedialna, mieli również możliwość obejrzenia filmu o tematyce przeciwdziałania przemocy. Wolontariusz ze szkoły przeprowadził wśród uczniów konkurs na plakat promujący przeciwdziałanie przemocy pt „Zatrzymaj przemoc”

            Wśród oddanych plakatów komisja konkursowa dokonała oceny prac graficznych. Przyjęto następujące rozstrzygnięcie:

            I miejsce: Alicja Jendruszko, kl. IV

            II miejsce: Aleksander Przyborek, kl. IV

            III miejsce: Emilka Budnicka, kl. IV

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie
      • (59) 846 23 85 / +48 451 615 419
      • ul. Szkolna 1 76-251 Kobylnica Poland
      • (59) 846 23 85
      • /SPKonczewo/SkrytkaESP
    • Logowanie