• Zakończenie roku w oddziale przedszkolnym

          • Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci.  Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  odbyło się 28 czerwca . Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy  dzieci, które w większości były z nami od samego początku. Rozpoczynały one edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w placówce. Przez cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały. Na  wstępie uroczystości, dzieci młodsze pożegnały starszaków oraz przedszkole na czas wakacji. Starszaki podziękowały w wierszach za wspólnie spędzony czas. Nasi absolwenci otrzymali  pamiątkowe dyplomy oraz książeczki, a rodzice podziękowania za zaangażowanie w życie przedszkola. Wszystkim przyszłym pierwszoklasistom życzymy sukcesów w szkole oraz słonecznych i bezpiecznych wakacji.

          • Co to jest muzeum? Po co jest muzeum?

          • Przedszkolaki w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, odwiedziły Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak należy właściwie zachowywać się w muzeum, poznały zadania instytucji oraz niektórych pracowników, np. historyka, kustosza, archeologa. Biedroneczki z zainteresowaniem obejrzały ciekawe ekspozycje muzealne. Poznały również historię pierwszych mieszkańców zamku oraz miasta Słupsk. Podczas spaceru się Bulwarami Słupskimi poznały okoliczne zabytki.

          • Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza

          • Podczas warsztatów pt. „100 lat-zatrzymany czas, czyli życie w wiejskiej zagrodzie na początku XX wieku”, dzieci poznały jak wyglądało dawne życie na pomorskiej wsi. Biedroneczki obejrzały dawne maszyny, poznały jak kiedyś młócono zboże czy siekano słomę. Najbardziej dzieciom podobały się zwierzęta z wiejskiej zagrody. Na koniec wycieczki odwiedziliśmy dawny dom gospodarza. Zobaczyliśmy dawne sprzęty użytku domowego, np. żelazko z „duszą” czy pralkę napędzaną korbką. Poznaliśmy ciekawe historie z życia mieszkańców sprzed stu lat.

          • Dowożenie uczniów w roku szkolnym 2022/2023

          • Uprzejmie informujemy, że zakup biletów miesięcznych NORD na przejazdy uczniów od nowego roku szkolnego będzie możliwy:

            • w kasie  Nord Express - Biuro Obsługi Klienta SŁUPSK, ul. Kołłątaja 32 w Słupsku (front dworca kolejowego) – pierwszy bilet na wrzesień, wyrobienie EM-Karty
            • u kierowcy - dla posiadaczy EM Karty

            Poniżej zamieszczamy rozkład jazdy linii 109 firmy Nord Express

            109_-_rozkład_OD_27.06.2022.pdf


        • SP Kończewo – V miejsce w XXIX Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi"
          • SP Kończewo – V miejsce w XXIX Konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody i Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi"

          • "Inwazyjne gatunki flory i fauny zagrożeniem dla naszej przyrody" to temat przewodni tegorocznej edycji konkursu. Konkurs znajduje się na liście konkursów wiedzy Pomorskiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna z klasy VII. Finał konkursu dla powiatu słupskiego i bytowskiego odbył się 3 czerwca w Centrum Edukacji Ekologicznej „Słupia rzeka wiedzy” w Słupsku. Uczniowie indywidualnie pisali test. Pytania dotyczyły Parku krajobrazowego „Dolina Słupi” oraz publikacji „Obce gatunki inwazyjne. Nie dziękuję! - Kompendium wiedzy   z zadaniami dla ucznia i nauczyciela”, „Zamień nawłocie na malwy przy płocie”, pakiet edukacyjny „Słupia” oraz zawarte informacje na stronie internetowej Dolina Słupi. Kolejnym etapem konkursu były zajęcia praktyczne, rozpoznawanie naturalnych okazów inwazyjnych gatunków w akwarium oraz fragmentów roślin.

          • Robotyka Lego

          • W roku szkolnym 2021/2022 prowadzone były zajęcia z robotyki z wykorzystaniem zestawów Lego Prime Spike. Otrzymane zestawy w ramach projektu Laboratoria Przyszłości umożliwiły uczniom naszej szkoły zapoznanie się z możliwościami budowania różnych maszyn z klocków Lego oraz programowania powstałych konstrukcji. Każdy zbudowany projekt był wstępnie programowany, natomiast uczniowie mieli okazję również zastanowić się nad rozbudowaniem projektu, zmianą programowania, co często wprowadzało dodatkowe funkcje w skonstruowanych maszynach. Podczas pracy korzystaliśmy nie tylko z instrukcji zaproponowanych przez firmę Lego, ale również wyszukiwaliśmy ciekawe projekty w sieci. W następnym roku zajęcia będą również prowadzone i już dziś zapraszam chętnych do udziału. Prawdopodobnie poza Lego pojawi się jeszcze kilka dodatkowych atrakcji na kole informatycznym. Niektórzy już wiedzą, co czeka w kartonie w sali komputerowej😊. Zapraszam na krótki filmik pokazujący niewielki fragment naszych prac.

            M. Buławski

        • Gminne warsztaty terenowe „Ekolandia” organizowane przez SP Kończewo i PK Dolinę Słupi
          • Gminne warsztaty terenowe „Ekolandia” organizowane przez SP Kończewo i PK Dolinę Słupi

          • Tegoroczna XX edycja odbyła się w Gałąźni Małej pod hasłem „Dolina Słupi dzieło natury i rąk ludzkich”. Celem warsztatów było kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwrócenie uwagi na antropogeniczne zmiany doliny rzecznej. Trzyosobowe zespoły ze szkół Gminy Kobylnica uczestniczyły w zabawach rekreacyjno-edukacyjnych dotyczących ścieżki przyrodniczej „Gałąźnia Mała”. To jedna     z najatrakcyjniejszych ścieżek przyrodniczych w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi, położona przy północnym krańcu powiatu bytowskiego, nieopodal elektrowni wodnej Gąskowo w Gałąźni Małej.  Na trasie wyznaczono 11 przystanków dydaktycznych. Pierwszy przystanek dydaktyczny – Słupia – znajduje się na parkingu nad Słupią w centrum wsi. Miejsce to przygotowane jest do biwaków              i postojów. Drugi przystanek – Dzieje Wsi – znajduje się po północnej stronie rzeki, przy neogotyckim kościółku z roku 1887. Zamek Wodny – trzeci przystanek dydaktyczny, to najdalej położony punkt trasy. Prowadzi do niego brukowana przez wieś, a później gruntowa droga. Na trasie mijamy pozostałości ewangelickiego cmentarza. Czwarty punkt dydaktyczny – Dolina Huczka – zlokalizowany jest na południe od zamku wodnego nad strumieniem Huczkiem, w miejscu gdzie znajdował się dawniej młyn wodny. Buczyna Niżowa – piąty przystanek – znajduje się nad Huczkiem, na skraju podmokłych łąk nad Słupią. Osada Średniowieczna – to dawne grodzisko w widłach Słupi i Kamienicy. Siódmy punkt poświęcony jest wawrzynkowi wilcze łyko, który porasta tu częściowo rozmyty wał ziemny. Kolejny punkt to Ols – podmokły las porastający dolinę rzeczną Słupi. Stanowisko Skrzypu Olbrzymiego – dziewiąty punkt zlokalizowany u ujścia bezimiennej strużki do Słupi. Rosnący tu skrzyp olbrzymi to roślina występująca przede wszystkim w górach, stąd jej stanowiska na niżu są traktowane jako osobliwości przyrodnicze. Ścieżka kończy się przy elektrowni wodnej w Gałąźni Małej. Podsumowaniem warsztatów było wspólne ognisko oraz wręczenie nagród za aktywność podczas warsztatów.

          • Projekt „Szkoła-szkole”

          •                W czerwcu nasza społeczność szkolna i przedszkolna wzięła udział w projekcie „Szkoła-szkole”. Głównym motywem działań była  realizacja pomocy rozwojowej placówkom edukacyjnym w Czadzie, które borykają się z bardzo trudnymi warunkami bytowymi, a także z analfabetyzmem. Z tej okazji Szkolne Koło Caritas zorganizowało kiermasz, podczas którego sprzedawano ciasta, babeczki i desery przygotowane przez uczniów, rodziców
            i nauczycieli. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wsparcie szkoły podstawowej w Lai w Czadzie. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu.

             

             

             Anna Adamów

        • Wycieczka do Swołowa
          • Wycieczka do Swołowa

          • Dzieci z Oddziału Przedszkolnego „Sówki” brały udział w wycieczce do Muzeum Kultury Pomorza w Swołowie. Działający skansen pozwolił wycieczkowiczom przenieść się kilka wieków wstecz i zobaczyć, jak kiedyś mieszkali ludzie na wsiach w naszym regionie i czym się zajmowali. Dzieci zwiedziły gospodarstwo wiejskie, poznały prace polowe, narzędzia i sprzęty służące do obróbki zboża oraz zapoznały się ze zwyczajem wypieku chleba.

            Wycieczka była bardzo udana i mimo dość chłodnego dnia wszystkim dopisywały humory.

        • Mali Patrioci
          • Mali Patrioci

          • Każdy rok pracy w przedszkolu ma swoją myśl przewodnią i związane z nią do osiągnięcia cele. Ten rok szkolny w grupie przedszkolnej „Sówki” wypełniła między innymi edukacja patriotyczna, oparta na założeniach Innowacji Pedagogicznej „Mały Patriota”, której autorką jest Pani Sylwia Solarczyk.

            W ramach określonych zadań, dzieci podejmowały szereg działań tematycznych zgodnych z założeniem programu, rozwijając swoje umiejętności i zainteresowania. Zapoznały się z historią państwa polskiego i symbolami narodowymi. Poznały legendy polskie, tradycje, zwyczaje i obrzędy ludowe. Z okazji Święta Niepodległości i świąt majowych, dzieci recytowały wiersze oraz uroczyście odśpiewały Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Nie zabrakło też mody patriotycznej, patriotycznych dekoracji, spotkania z artystką Panią Katarzyną Kostrubiec i wycieczek do miejsc upamiętniających historię naszego narodu.

        • Uczniowie klasy 8 i 7 w „Dolinie Fantazji” w Sierakowie Sławieńskim
          • Uczniowie klasy 8 i 7 w „Dolinie Fantazji” w Sierakowie Sławieńskim

          • 4 czerwca uczniowie klasy 8 i 7 wzięli udział w wycieczce do „Doliny Fantazji” w dawnej „Wiosce Hobbitów” w Sierakowie Sławieńskim.

            Główną atrakcją wyjazdu była gra terenowa „Szlakiem Mrocznej Przygody”.

            Uczestnicy wyruszyli leśnym szlakiem w poszukiwaniu mrocznej przygody. Na trasie musieli odnaleźć tajemnicze postaci, odgadnąć zabawne zagadki oraz wykonać różnorodne zadania, a następnie  bezpiecznie powrócić na plac Doliny Fantazji.

            Na zakończenie imprezy były zabawy na placu, warsztaty manualne, obiad oraz pieczenie podpłomyków.

          • Dowożenie uczniów w roku szkolnym 2022/2023

          • Uprzejmie informuję, że od 27 czerwca 2022 roku organizację linii 106 i 109 na terenie gminy Kobylnica zapewni NORD Sp. z o.o. na podstawie umowy zawartej ze Starostwem Powiatowym w Słupsku. W związku z powyższym od nowego roku szkolnego uczniowie dojeżdżający do szkół w Kobylnicy (dotyczy dzieci z Łosina), Kończewie i Kwakowie podobnie jak uczniowie szkół w Sycewicach i Słonowicach (PKS) będą samodzielnie kupować bilety miesięczne u przewoźnika i występować z wnioskiem do Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy o zwrot kosztów zakupu biletu. Stosowne wnioski zamieszczone są w BIP CUW Kobylnica https://cuwkobylnica.bip.gov.pl/zalatwianie-spraw-karty-zadan/.

            1. Rodzice dzieci 5 i 6 letnich, uczniów klas I-IV których droga z domu do szkoły przekracza 3 km oraz uczniów klas V-VIII których droga z domu do szkoły przekracza 4 km składają wniosek o zwrot kosztów zakupionego biletu lub wniosek o zwrot kosztów dowozu dziecka lub ucznia.
            2. Rodzice pozostałych dzieci, uczniów, których szkoła obwodowa znajduje się innej miejscowości niż miejsce zamieszkania składają wniosek o zwrot kosztów zakupu biletu miesięcznego.
        • Uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Kończewie na rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Słupsku
          • Uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Kończewie na rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Słupsku

          • 10 czerwca uczniowie klasy 8, w ramach edukacji prawnej, uczestniczyli w charakterze publiczności  w rozprawie sądowej  w Sądzie Okręgowym w Słupsku (Wydział II Karny).

             Celem wizyty była obserwacja przebiegu procesu sądowego w sprawie o usiłowanie zabójstwa. Rozprawa przebiegała przed pięcioosobowym składem sędziowskim, jaki występuje w sprawach dotyczących zbrodni (dwóch sędziów zawodowych i trzech ławników).

            Uczniowie poznali standardową procedurę wejścia do sądu, a następnie przebyli drogę jaką doprowadzani są do sądu podejrzani. Wycieczkę rozpoczęliśmy od dziedzińca przed sądem, na  który dociera konwój z oskarżonym. Następnie weszliśmy do okratowanej sali, w której podejrzani oczekują na rozprawę, po czym dotarliśmy na salę rozpraw, oddzieloną od miejsca dla oskarżonego szybą kuloodporną i zasiedliśmy w ławach dla publiczności.

            Pracownicy sądu zapoznali uczniów z zagrożeniami i konsekwencjami ryzykownych, niebezpiecznych zachowań. Zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczeństwa związane z zażywaniem narkotyków. Następnie odbyliśmy spotkanie z sędzią, który przeprowadził rozmowę na temat zbrodni popełnionych przez zwykłych ludzi pod wpływem narkotyków oraz odpowiedzialności karnej za takie czyny. Sędzia zwrócił uwagę na emocje oskarżonych oraz na  ludzkie tragedie: zarówno poszkodowanego jak i sprawcy czynu zabronionego. Ponadto sędzia przedstawił strukturę sądów i procedury odwoławcze.

            Podczas rozprawy uczniowie poznali zasady zachowania na sali sądowej, obserwowali wprowadzenie oskarżonego, wejście Sądu, słuchali i analizowali zeznania świadków. Przyglądali się zadaniom prokuratora, obrońcy i członków składu orzekającego, dowiedzieli się również kto jaką rolę pełni w sądzie, rozpoznając funkcje po kolorach żabotów oblamówek przy kołnierzach tog.

            Kolejna wokanda odbędzie we wrześniu z udziałem biegłych sądowych z zakresu psychiatrii.

            Opracowała Renata Jastrzębowska

        • Wycieczka do Międzyzdrojów i  Świnoujścia
          • Wycieczka do Międzyzdrojów i Świnoujścia

          • 6 czerwca 2022 r. uczniowie klas 3 – 8 uczestniczyli w ciekawej, przyrodniczo-historycznej wycieczce, z której przywieźli wiele wrażeń. Trasa wyprawy wiodła wzdłuż Pomorza Szczecińskiego.

            Jej uczestnicy obejrzeli w pierwszej kolejności ruiny kościoła w Trzęsaczu, które stanowią pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona była w odległości ok. 2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa jednak zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych.

            Następnie  udaliśmy się na Górę Gosań stanowiącą punkt widokowy na Zatokę Pomorską (93 m n.p.m.), jest to najwyższy punkt wolińskich klifów. Na szczycie zlokalizowany jest punkt widokowy.

            Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zagrody pokazowej żubrów, usytuowanej przy zielonym szlaku turystycznym. Z centrum Międzyzdrojów jest do niej 1,5 km (30 minut pieszej wycieczki). Wizyta okazała się bardzo emocjonująca, gdyż oprócz żubrów mogliśmy podziwiać daniele, sarny oraz potężnego, dumnego orła bielika.

             Dużą atrakcja był spacer po Międzyzdrojach, gdzie obejrzeliśmy Aleję Gwiazd - najbardziej znane miejsce w tym nadbałtyckim kurorcie. Znajduje się ona w centralnej części miasta, kilkaset metrów od  mola. Zobaczymy tam odciski dłoni ludzi kultury i rozrywki, głównie związanych z polskim filmem i muzyką. Odciski uwiecznione zostały w metalowych płytkach, wkomponowanych w kamienną nawierzchnię.

            Następnie pojechaliśmy do Świnoujścia i udaliśmy się na latarnię morską, która jest najwyższą latarnią na polskim wybrzeżu - jej wysokość to prawie 65 metrów. Zbudowana została z żółtej cegły, w połowie XIX stulecia na prawym brzegu Świny.

            Ostatnim elementem podróży była wizyta w MacDonaldzie, gdzie oprócz przyjemności kulinarnych dzieci z radością oglądały hodowlę zwierząt leśnych w tym podziwiły daniela albinosa.

          • Uczniowie klasy 7 na debacie w Słupskim Inkubatorze Technologicznym

          • 09.06.2022 r. uczniowie klasy 7 uczestniczyli w debacie na temat „Czy odpowiedź Unii Europejskiej na agresję zbrojną Rosji przeciwko Ukrainie jest wystarczająca?” zorganizowanej w ramach XVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg".

             Pomysłodawcą i głównym organizatorem olimpiady i debaty jest pan Rafał Kuligowski. Wydarzenie miało miejsce również dzięki wsparciu:

            Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce, Słupskiego Instytutu ds. Młodzieży, ekspertów Team Europe, sieci Europe Direct w Polsce, Samorządu Województwa Pomorskiego, Stowarzyszenia Pomorskiego w Unii Europejskiej oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

            Debata oceniana była przez jury w składzie:

            • ambasador  Jan Truszczyński, Akademia Finansów i Biznesu Vistula;
            • dr Filip Skawiński, p.o. Szefa Wydziału Politycznego Komisji Europejskiej Przedstawicielstwo w Polsce;
            • dr hab. Marta Witkowska, prof. UW, Uniwersytet Warszawski;
            • dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG, Uniwersytet Gdański;
            • dr Rafał Kuligowski, Uniwersytet Szczeciński.

            Udział w debacie to znakomity sposób na poszerzanie horyzontów edukacyjnych naszych uczniów, możliwość przysłuchania się błyskotliwym i merytorycznym wypowiedziom niewiele starszych kolegów ze szkół średnich z całej Polski, posłuchania wykładowców z różnych, wyższych uczelni oraz poznania ambasadora i głównego negocjatora wejścia Polski do Unii Europejskiej Jana Truszczyńskiego.

          • Europejski Dzień Języków Obcych

          • 7 czerwca 2022 r. po raz pierwszy po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, chętni uczniowie wykonali prezentację różnych państw. Dotyczyła ona języków mówionych w różnych krajach (język urzędowy i roboczy), ciekawostek i zabytkowych miejsc oraz zaprezentowali flagi europejskie. Okna i tablice ścienne udekorowane zostały podpisami zabytków, zwrotów grzecznościowych w językach urzędowych. Skrupulatnie przedstawiono jedno z państw, tj. Francję. Z tej okazji uczniowie przygotowali również słodki poczęstunek wraz z napojami. Olbrzymie podziękowania należą się Rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w szkolną zabawę. Nad całością czuwali nauczycieli języków obcych.

          • Udział szkoły w „Lekcjach z Temidą”

          • Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się:

            • Dlaczego ludzie stworzyli prawo?
            • Jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić?
            • Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?
            • Jakie prawa ma konsument?
            • Czym jest stalking?
            • Jak reagować na prześladowanie w szkole?
            • Gdzie szukać przepisów prawa?
            • Co zrobić, gdy kupiona przez Internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną?
            • O odpowiedzialności za treści publikowane w Internecie.

            „Lekcje z Temidą” realizowane są przez zainteresowane szkoły w ramach ogólnopolskiego programu mającego na celu promowanie edukacji prawnej. Prowadzą je studenci ostatniego roku studiów prawniczych, absolwenci prawa, administracji, a także nauczyciele posiadający uprawnienia do prowadzenia zajęć z wiedzy o społeczeństwie. programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą” jest Fundacja Altu

            Organizatorem programu jest Fundacja Altum i Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.

          • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

          • Ogólnopolski projekt czytelniczy był realizowany w grupie Sówki, w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im Jana Kochanowskiego w Kończewie. Koordynacją nad projektem zajmowała się Pani Anna Simonowicz. Celem głównym projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi, specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi w całej Polsce i za granicą głównie na podstawie publikacji wydawanych i sprzedawanych przez Grupę MAC S.A. Dzieci wzięły udział w czterech modułach takich jak :”Misiowe recepty na pozytywne myślenie”, „Misiowe zajęcia pod chmurką”, „Czytamy razem z Małym Misiem”, „Opowiem Wam o Polsce”. Uczniowie z odbytych modułów zdobyli certyfikaty, a przy tym świetnie się bawili i rozwinęli swoje wiadomości przez czytelnictwo.

        • Ogólnoposki projekt edukacyjny- „Zakamarek- Ekotriki na kąciki” zrealizowany w Oddziale Przedszkolnym
          • Ogólnoposki projekt edukacyjny- „Zakamarek- Ekotriki na kąciki” zrealizowany w Oddziale Przedszkolnym

          • Projekt edukacyjny „Zakamarek- Ekotriki na kąciki” był realizowany w całym Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Kończewie. Koordynację nad projektem prowadziła Pani Anna Simonowicz. Zadanie polegało na wychowaniu kreatywnego, świadomego swoich możliwości, posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą i podejmowania działań na jej rzecz przedszkolaka. Dzieci z oddziału wykonały w trakcie roku szkolnego takie zadania jak:

            • barometr z szyszki,
            • ścieżka sensoryczna inspirowana przyrodą- jesień,
            • kodowanie na macie z warzyw i owoców,
            • zdrowie na widelcu czyli sałatka owocowa, ciasto marchewkowe,
            • kulki dla sikorek ze smalcu i ziaren,
            • konkurs na „Ekoozdoby choinkowe”,
            • sprzątanie świata, segregacja odpadów,
            • drzewny hotel, dom dla owadów,
            • las w słoiku,
            • sadzenie ziół, kwiatów i nasion,
            • aromaterapia- woreczki zapachowe,
            • łapacze snów,
            • „Bohater ma specjalne przywileje”- spotkanie z leśniczym i sową,
            • „Giga Laurka dla Strażników Lasu”,
            • Dzień Sportu,
            • Dzień Marchewki,
            • Wykonanie „Kodeksu Małego Ekologa” oraz postaci Zakamarka.

             

            Projekt zakończył się wielkim sukcesem, przyczyniono się do rozwoju świadomości ekologicznej wśród dzieci od 3 do 6 roku życia.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie
      • (59) 846 23 85 / +48 451 615 419
      • ul. Szkolna 1 76-251 Kobylnica Poland
      • (59) 846 23 85
      • /SPKonczewo/SkrytkaESP
    • Logowanie