• Ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza Walentynka”

• W Gminnym Konkursie Plastycznym „NAJPIĘKNIEJSZA WALENTYNKA” zorganizowanym przez Panią Sylwię Solarczyk oraz Panią Annę Simonowicz, z naszego oddziału przedszkolnego wzięło udział 27 dzieci, z oddziałów przedszkolnych w Gminie Kobylnica.

Dnia 16 lutego 2022 r. jury w składzie:

1. Sylwia Solarczyk- nauczyciel
            2. Anna Simonowicz- nauczyciel
            3. Justyna Seweryn- nauczyciel

Przyznało następujące miejsca:

1. W kategorii 3-4- latki

Miejsce I-         Katia Kaczmarczyk (ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY SP KOŃCZEWO)

Miejsce II-        Kacper Poszke (ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY SP SYCEWICE)

Miejsce III-       Jakub Przyborek ( ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY SP KOŃCZEWO)

1. W kategorii 5-6- latki

Miejsce I-         Aurelia Piotrowska ( ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY SP SYCEWICE)

Miejsce II-        Maja Kłobuch ( ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY SP KOŃCZEWO)

Miejsce III-       Amelia Siarkowska ( ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY SP KOBYLNICA)

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

• Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada w tym roku na dzień 14 marca.

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day.

Z okazji święta Królowej Nauk przygotowałam dla Was wyjątkowe, matematyczne konkursy:

1. Gminny konkurs plastyczny - „Pi – plakat”.

Na kartce formatu A3 lub A4, dowolną metodą, wykonujemy liczę π. Prace należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 11.03.2022 r.

2. Szkolny konkurs fotograficzny - „Matematyka wokół nas”.

Należy wykonać 3 zdjęcia ukazujące różne zagadnienia matematyczne i ich zastosowanie w innych dziedzinach np. w gospodarce, sztuce, itp. lub konkretne obiekty (naturalne lub stworzone przez człowieka) powiązane z matematyką.

Każdy uczestnik przesyła na adres e-mail: anna-tyl@wp.pl 3 fotografie, do 13 marca 2022 r., tytuł wiadomości: Imię i nazwisko ucznia.

Więcej informacji w regulaminach do konkursów zamieszczonych poniżej i u nauczyciela przedmiotu.

Regulamin konkursu "Matematyka wokół nas"

Regulamin konkursu "Pi - plakat"

• Prace plastyczne

•  Podczas nauki zdalnej uczniowie z klasy 7 i 5 wykonali ciekawe prace przestrzenne. Przy tworzeniu dzieł wykorzystane zostały surowce wtórne takie jak: folie bąbelkowe, siatki, styropian, kartony, butelki plastikowe, kartony, gazety itp. Starsi uczniowie tworzyli instalację o tematyce ekologicznej „Alarm dla Ziemi” oraz wojennej " Stop wojnie", zaś młodsi mieli za zadanie wykonać pojazd lub postać z kosmosu. Prace zadziwiają pomysłowością ich twórców oraz formą. Natomiast klasa szósta zmagała się z zadaniem perspektywy. Posługując się zdobytymi już wiadomościami tworzyli kompozycję z zastosowaniem perspektywy linearnej. Zapraszamy do galerii  prac.

A.A

• Akcja „Zbieram to w szkole”

• Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom oraz mieszkańcom za zaangażowanie w akcje charytatywne SKC. Ciepłe słowa kierujemy także do nauczycieli, rodziców i dzieci z Oddziału Przedszkolnego za to, że jesteście z nami. Dzięki Wam z zebranych produktów pracownicy pomocy społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku sporządzili paczki, które trafiły w okresie przedświątecznym do najbardziej potrzebujących mieszkańców z naszego regionu. Po raz kolejny nasze wsparcie rzeczowe dla Zakładu Opiekuńczo Leczniczego wywołało wzruszenie wśród pacjentów i personelu. Natomiast dochód uzyskany z recyklingu baterii w ramach akcji „Zbieram to w szkole” wspomoże budowę studni głębinowych w Czadzie.

SKC

• Dzień Pizzy

• 9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki z grupy „Sówki”
            i „Biedronki” ten dzień obchodziły 17 stycznia. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza.

• „W Karnawale czas na bale...”

• Grupy „Biedronki” oraz „Sówki”, z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Kończewie przeżyły w styczniu wyjątkowo radosne i pełne uśmiechu chwile- bal karnawałowy. Od rana dzieci przychodziły przebrane w niesamowite, przepiękne stroje. Przedszkole wypełniło się księżniczkami, wróżkami, czarodziejami, owadami, piratami, rycerzami, super bohaterami, strażakami, żołnierzami i policjantami oraz postaciami z wielu bajek.

Po śniadaniu dzieci wyruszyły w drogę, aby celebrować ten dzień na sali zabaw „Mali Odkrywcy” w Słupsku. A na balu same niespodzianki: tańce, korowody, zabawy z Panem Karnawałem, gry i konkursy zorganizowane przez Panie animatorki.

• Nabór na zajęcia judo dla początkujących

• Trwa nabór na zajęcia judo dla początkujących, które odbywać się będą na sali gimnastycznej w Kończewie.
            Dzieci w wieku 6-8lat /2016, 2015 i 2014/ będą miały zajęcia w piątki w godz. 15.45 do 16.30, a dzieci powyżej 9 lat w piątki w godz. 16.45 do 18.15.
            Wpisowe jednorazowe 100zł., składka miesięczna 70zł.
            Dla pierwszych 5 osób w grupie zapewniamy judogi do ćwiczeń. Przewidywany termin rozpoczęcia zajęć to marzec 2022r. Do tego czasu zapisy zbiera trenerka Dorota Prokopiuk tel. 506197209.
            Zajęcia z najmłodszymi prowadzić będzie trener Dariusz Świercz.