• Tłusty Czwartek w przedszkolu

• Tłusty Czwartek jest świętem wszystkich łasuchów i dla nas także był  on dniem bardzo słodkim. Oprócz zajadania pysznych pączków  zapoznaliśmy się z tradycjami staropolskim dotyczącymi końca karnawału. Poznaliśmy wszystkie przysłowia związane z tym dniem, utrwaliliśmy przeliczanie pączków, stworzyliśmy piękne prace plastyczne. Było pysznie...

• Walentynki w Oddziale Przedszkolnym

• 14 lutego 2023 roku był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki , bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami i opaskami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć, a także prawdziwych kartek walentynkowych. To był udany dzień.

• Konkurs plastyczny “Portret Babci i Dziadka” w Oddziale Przedszkolnym Kończewo

• Babcia i Dziadek to osoby, które na co dzień otaczają nas ciepłem, miłością i troszczą się o nas. To oni często tulą nas w żalach, opiekują się nami, pieką przepyszne ciasta, czytają bajki i nas rozpieszczają. To z pamięcią o nich nauczycielki z naszego Oddziału Przedszkolnego zorganizowały konkurs plastyczny pt.” Portret Babci i Dziadka”, dla dzieci od 3 do 6 roku życia. Zadania podjęło się wielu wychowanków, starannie przygotowując podobizny swoich bliskich. 15 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Dzieci zostały nagrodzone według dwóch kategorii

Laureatami wśród 3-4 latków zostali:

I miejsce - Viktoria Sulecka

II miejsce- Katia Kaczmarczyk

III miejsce- Leon Betke

Laureatami wśród 5-6 latków zostali

I miejsce- Jakub Przyborek

II miejsce- Maja Przyborek

III miejsce – Antoni Mieński

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i niecierpliwie czekamy na kolejną edycję konkursu.

• Judo

• UKS „Orzeł” Kończewo zaprasza na zajęcia judo chłopców i dziewczęta w wieku od 6 lat. Treningi odbywają się na sali gimnastycznej w Kończewie w poniedziałki, środy i piątki /dla początkujących/ w godzinach 16:30-18:00. Dzieci z grupy początkującej /treningi w piątki/ po nabyciu umiejętności padania i podstawowych bezpiecznych zasad judo mogą za zgodą trenera brać udział w treningach trzy razy w tygodniu oraz uczestniczyć w zawodach.

Opłaty: wpisowe jednorazowe = 100zł., składka miesięczna niezależnie od ilości treningów i obecności dziecka = 100zł. /drugie i kolejne dziecko = 60zł./, użyczenie judogi = 30zł. jednorazowo.

Opłaty związane z zapisami reguluje się u trenera na pierwszym spotkaniu. Składki miesięczne należy wpłacać na konto klubowe do 10-tego dnia każdego miesiąca /poza lipcem i sierpniem kiedy jest przerwa wakacyjna/.

Warunkiem uczestniczenia w treningach jest dostarczenie trenerowi zaświadczenia lekarskiego /lekarz rodzinny, pediatra lub sportowy/ o braku przeciwwskazań dla dziecka w uczestniczeniu w zajęciach judo. Zaświadczenie ważne jest rok kalendarzowy. Ponadto warunkiem zapisania dziecka na zajęcia jest zobowiązanie do udziału w treningach do końca okresów półrocznych /wrzesień-styczeń oraz luty-czerwiec/. Jeśli dziecko zapisane będzie np. w listopadzie to uczestniczy w treningach nie krócej niż do końca stycznia i za ten okres uiszczane są opłaty.

Zapisy/Kontakt: telefoniczny: 506197209 – trenerka Dorota Prokopiuk, mail: prokon2003@poczta.onet.pl

• MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI

• Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym

“MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI”. Organizatorem akcji jest ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S. A. z siedzibą w Warszawie. Zbieramy elektrośmieci oraz baterie. Za zebrane rzeczy szkoła otrzymuje kupony, które wymienimy najpierw na punkty, a następnie na pomoce dydaktyczne dla dzieci. Celem akcji
            jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie prawidłowego postępowania
            ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu bardzo istotnego w procesie ochrony środowiska.

Przykładowa wartość kuponów:

Kupon grantowy o wartości 2 punktów za każdy sprzęt typu: żelazko, telefon komórkowy, klawiatura, akcesoria komputerowe, radio przenośne, toster, czajnik, suszarka do włosów, magnetowid, zabawka elektryczna, odtwarzacz DVD, mikser, młynek do kawy, zegar, waga, depilator, golarka i inne ZSEE o masie od 1 do 2 kg.

Kupon grantowy o wartości 3 punktów: monitor LCD, laptop, ekspres ciśnieniowy
            i do kawy, drukarka, faks, maszynka do mielenia mięsa, frytkownica, wiertarka, komputer, radioodbiornik i inne sprzęty o masie od 2,01 do 5 kg.

Kupon grantowy o wartości 7 punktów: kuchenka elektryczna, mikrofalowa, sprzęt Hi-Fi, odkurzacz, maszyna do szycia, sprzęt nagłośnieniowy, kopiarka, kasa fiskalna itp. o masie
            od 5,01 do 10 kg.

Kupon grantowy o wartości 12 punktów: monitor i telewizor kineskopowy, sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi, zestaw kina domowego itp.
            o masie od 10,01 do 15 kg.

Kupon grantowy o wartości 25 punktów: urządzenia chłodnicze, lodówka, pralka, zmywarka, zamrażarka, kserokopiarka, kuchenka elektryczna, kuchenka gazowa
            z piekarnikiem elektrycznym, elektronarzędzi itp. o masie powyżej 15 kg.

Za każde 2 kg zużytych baterii przysługuje kupon grantowy o wartości 2 punktów.

Punkty będą zbierane na indywidualnym koncie naszej szkoły, a następnie zamieniane
            na pomoce dydaktyczne dla dzieci.

Więcej informacji na stronie organizatora programu www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl lub u koordynatora akcji Agnieszki Szkudlarek, nauczyciela wychowania przedszkolnego
            z Gr. Sówki

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.