• Program Pomocy Psychologicznej Fundacji Świętego Mikołaja

• Dzięki dotacji uzyskanej od Fundacji Świętego Mikołaja realizujemy dodatkowe zajęcia z uczniami. Są to: terapia pedagogiczna, arteterapia, śmiechoterapia, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Uczniowie ćwiczą różne umiejętności a przy okazji miło spędzają czas. Odbyły się także warsztaty dla rodziców poprowadzone przez p. psycholog- konsultanta Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Jesteśmy bardzo zadowoleni z warsztatów, ponieważ rodzice otrzymali wsparcie merytoryczne. Liczymy, że wiedza nabyta przez rodziców podczas spotkania wzmocni proces wychowawczy, poprawi relacje rodzinne naszych uczniów, a w efekcie uskuteczni wzajemną komunikację, co zaowocuje zwiększeniem poczuciem bezpieczeństwa naszych uczniów oraz pozytywnie wpłynie na współpracę domu rodzinnego dziecka i szkoły. Zorganizowano także pierwsze indywidualne konsultacje uczniów i ich rodziców z psychologiem. W kierunku skutecznego porozumiewania się z uczniami planowane są warsztaty dla nauczycieli. Wszystkie te działania budują więzi między rodzicami a szkołą, która nie tylko oczekuje od rodziców wsparcia w działaniach, ale też pomaga rodzicom w kształtowaniu rodzicielskich kompetencji.

• (59) 846 23 85 /
      • ul. Szkolna 1