• Wyniki XXI edycji konkursu "Wielkanoc na Pomorzu"

• 21.03.2024 r. został rozstrzygnięty XXI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Wielkanoc na Pomorzu”.

Jury oceniło prace w 4 kategoriach plastycznych (kartka, pisanka, palma, stroik wielkanocny) i w 4 kategoriach wiekowych (dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I-III, IV-VI, VII-VIII).

Lista nagrodzonych uczniów w załączniku.

Wręczenie nagród odbędzie się 26 marca 2024 r. (wtorek) o godz. 12:00 w sali gimnastycznej naszej szkoły, na które serdecznie zapraszamy.

LAUREACI_2024_wielkanoc_na_pomorzu.pdf

Uczniowie nagrodzeni przez Wójta Gminy Kobylnica

Nagrody_Wojta_Gminy_Kobylnica_WIELKANOC.pdf

Kilka ujęć z pracy jury

•  WYNIKI   GMINNEGO KONKURSU  MATEMATYCZNO-PLASTYCZNEGO  "Pi"
          • WYNIKI   GMINNEGO KONKURSU  MATEMATYCZNO-PLASTYCZNEGO  "Pi"

•              WYNIKI   GMINNEGO KONKURSU  MATEMATYCZNO-PLASTYCZNEGO  "Pi"

Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową im. J. Kochanowskiego w Kończewie z okazji     Międzynarodowego Dnia Liczby "Pi".

Skierowany był do dwóch grup wiekowych (kl. IV-VI, VII-VIII) uczniów szkół podstawowych     z Gminy Kobylnica.

Celem konkursu, w którym wzięło udział 12 uczniów,  było:

1. Rozbudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowania matematyką.
            2. Rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej.

Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach :

• kompozycja płaska- portret "Pi"

kl. IV-VI

I miejsce             Jaśkiewicz Przemysław- SP Kwakowo

II miejsce            Wilk  Pola - SP Kończewo

Kl. VII-VIII

I miejsce    Bartosiak  Izabela – SP Kończewo

II miejsce  Wołosewicz Julia    - SP Kończewo

III miejsce  Jaśkiewicz  Szymon - SP Kwakowo

Kąkol  Oskar          - SP Kończewo

• kompozycja przestrzenna

I miejsce  Kałużny  Filip – SP Kwakowo

Panek  Miłosz- SP Sycewice

II miejsce Karpiński  Jan - SP Sycewice

III miejsce  Maślak  Martyna - SP Sycewice

Siupa  Nicola – SP Sycewice

Buśko  Kaja – SP Kwakowo

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy i zapraszamy za rok.

• Cyrk “Luna”

• 18 marca  gościliśmy wspaniałych artystów z Cyrku “Luna”.

W programie mogliśmy zobaczyć tresowanego pluszowego słonia, triki iluzji, pokazy żonglerki, popisy klaunów. Największe zainteresowanie wzbudził prawdziwy 3 metrowy wąż, którego uczniowie i dzieci mogły dotknąć i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Artyści swoimi występami dostarczyli nam wszystkim wiele radości, śmiechu i niezapomnianych wrażeń, za co nagrodzono ich gromkimi brawami.

• Dzień Dinozaura w przedszkolu- nauka przez zabawę

• 27 lutego tego roku, nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów.

Przedszkole zamieniło się w tajemniczy park jurajski, a w salach dzieci realizowały niezwykle ciekawe zadania. Realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły.  Przedszkolaki przeprowadziły eksperyment z jajem dinozaura oraz zamieniły się w paleontologów, którzy poszukiwali ukrytych w piasku oraz glinie ukrytych pozostałości dinozaurów. Nie zabrakło zadań z elementami sensoryki oraz zabaw z muzyką w tle.

Dzieci nabyły wiele umiejętności i zdobyły wiedzę, która pozostanie im w głowach na długi czas.

• IX Gminny Konkurs Mitologiczny

• 27 lutego 2024 r. po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej w Kończewie odbył się  Gminny Konkurs Mitologiczny. Do rywalizacji stanęły trzyosobowe drużyny piątoklasistów. Musiały wykonać wiele herkulesowych prac. Turniej składał się z różnorodnych konkurencji, m.in.  krzyżówki, kalambury, scenki pantomimiczne, zaprezentowanie boga. Świetną zabawą okazała się pełna przygód podróż  z Odyseuszem.

Poziom wiedzy uczniów był bardzo wyrównany. Ostatecznie wieniec laurowy zwieńczył skronie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Na drugim miejscu ex aequo uplasowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Słonowicach i ze Szkoły Podstawowej w Kwakowie. Kolejne miejsca przypadły uczniom ze Szkoły Podstawowej w Kończewe i Sycewicach.

Nagrody laureatom wręczyła Zastępca Wójta Gminy Kobylnica - pani Anna Gliniecka-Woś, która pogratulowała uczniom ogromnej wiedzy mitologicznej.