• XXIII Dzień Papieski

• 16 października z  okazji XXIII  Dnia Papieskiego odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu plastyczno-multimedialnego  pt. „św. Jan Paweł II – cywilizacja życia ”. Konkurs plastyczny adresowany był do uczniów klas I-VI. Zadaniem klas starszych VII-VIII było wykonanie w prezentacji multimedialnej. Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac wykonanych w różnych technikach. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się wkrótce podczas szkolnego apelu. Zapraszam do obejrzenia  fotogalerii.

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody oraz wyróżnienia:

kategoria kl. I-III

I miejsce-  Maja Kłobuch  kl. I

II miejsce –Maja Wąsowicz  kl. II

III miejsce –Julia Grudzień  kl. II

wyróżnienie- Daria Betke kl. I

wyróżnienie- Lena Fiecek  kl. I

wyróżnienie- Nikodem Jamczuk kl. II

kategoria kl. IV-VI

I miejsce- Zuzanna Konieczna kl. VI

II miejsce –Amelia Czereda kl. IV

III miejsce - Lilia Kaczmarczyk  kl. IV

Wyróżnienie-Maja Buławska kl.II

Wyróżnienie-Justyna Lorant  kl. IV

Wyróżnienie -Hania Tomasiewicz kl. IV

Wyróżnienie-Pola Wilk kl.IV

Kategoria prezentacja  kl. VII-VIII

I miejsce – Seweryn Grota kl. VIII

• Międzynarodowy Dzień Chleba

• Międzynarodowy Dzień Chleba został zainicjowany przez Międzynarodową Federacją Piekarzy w 2006 roku. Jak co roku w przedszkolu obchodzimy to święto 16 października.
            Tego dnia dzieci obejrzały film dotyczący etapów produkcji chleba, a następnie wspólnie z nauczycielką upiekły pyszny chleb. Zapach chleba unosił się w całym przedszkolu. Młodsza grupa przedszkolaków poznała składniki potrzebne do produkcji chleba, a podczas zabaw sensorycznych dzieci miały możliwość powąchać, posmakować oraz określić konsystencję tych produktów. Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja różnych rodzajów chleba.

• Dzień Chłopaka i Dzień Dziewczynki w Oddziale Przedszkolnym SP Kończewo

• Końcówka września i początek października to czas, w którym chłopcy i dziewczynki obchodzą swoje święto. Była to kolejna okazja do zintegrowania dzieci, pokazania swojej kultury i dbałości o drugiego człowieka. W młodszej grupie odbyły się pokazy.  Na wybiegu dzieci machały rączkami, pozowały i wykonywały gesty w stronę swojej publiczności. W starszej grupie dzieci uczyły się dostosowywania życzeń do sytuacji, obdarowywały swoich kolegów i koleżanki upominkami. W obu grupach radości nie było końca. Dzieci poczuły się docenione i szczęśliwe.