• Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• 31.01.2018 23:48
      • Maciej Kowalczyk czwarty w finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

• W dniach 02-04 czerwca 2017 roku w Wieliczce odbył się XL finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Uczestnikami byli laureaci eliminacji wojewódzkich - po dwie osoby z każdej grupy wiekowej, łącznie 96 osób. Województwo pomorskie reprezentował Maciej Kowalczyk

Maciej  startował w pierwszej grupie wiekowej. Konkurs składał się z dwóch części: testu pisemnego i zadań praktycznych. Z 32 osób po teście pisemnym wyłoniono finałową piątkę, w której znalazł się Maciej.

W dalszej części konkursu finaliści rywalizowali w zadaniach praktycznych, tj. zawiązywanie węzłów, udzielanie pierwszej pomocy, napełnianiu zbiornika z wodą przy pomocy hydronetki, a także odpowiadała na dwa wylosowane pytania.

Ostatecznie Maciej zajął 4 miejsce w finale centralnym OTWP.

Gratulujemy  wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

L.J.

Galeria zdjęć: Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej