• Słupska Wiosna Literacka

• 31.01.2018 23:28
      • 22 maja 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panem Tomaszem Samojlikiem, pracownikiem naukowym Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży, a zarazem pisarzem i ilustratorem serii książek dla dzieci o żubrze Pompiku.
      • Pan Tomasz rysuje komiksy oraz jest autorem książek o innych zwierzętach, takich jak żubr Żorż, wilk Ambaras, wyderka Salwinka czy też maleńka ryjówka Dobrzyk, w których stara się popularyzować wiedzę o przyrodzie i jej tajemnicach. Zaproszony gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział o bohaterach swoich książek. Dzieci dowiedziały się, np. że ryjówki to najmniejsze ssaki ważące tyle co łyżeczka cukru i że jedzą dziennie dwa razy tyle ile ważą. Uczniowie zadali panu Tomaszowi dużo pytań dotyczących jego twórczości, na które otrzymali odpowiedź. Olbrzymie wrażenie zrobiły na dzieciach rysunki wykonane na szkolnej tablicy, ilustrujące bohaterów swoich książek.

Galeria zdjęć: Wiosna Literacka