• Szkolny Klub Sportowy

• 18 uczniów klasy I i II Szkoły Podstawowej w Kończewie od lutego 2018 r. uczestniczą w  Programie „Szkolny Klub Sportowy”, którego realizacja jest nadzorowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Cele Programu SKS to: stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości ich życia, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży,  stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt, tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych, optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury, przyszkolnej oraz promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży.

Zajęcia SKS dla uczniów klas młodszych naszej szkoły odbywają się 2 razy w tygodniu pod nazwą GRY I ZABAWY RUCHOWE.

Galeria zdjęć SKS