• Zespół

• Uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego uczestniczą w projekcie od października 2016 roku. W szkole w roku szkolnym został powołany nowy zespołu ds. energii w skład, którego wchodzą uczniowie klas VI i VII pozostałe osoby Dyrektor szkoły Grażyna Pioterek oraz konserwator Tadeusz Siwiec. Szkolnym koordynatorem jest Agata Banaszczyk.

Zespół do spraw energii: Klaudia Pieknik, Kasia Kedzior, Emila Narodzonek, Oliwia Brzykcy, Konrad Przydatek, Jacek Horodiuk, Sebastian Śledż, Paulina Przyborek, Julka Kułakowska i Kinga Siwiec.

Podjęte działania mające na celu ograniczenie zużycia energii w szkole:

- odpowiednio wietrzone klas,

- wyłączanie światła oraz urządzeń, jeśli na dłużej wychodzimy z pomieszczenia,

- dokręcanie kurków tak, aby woda nie kapała,

- systematyczne sprawdzanie temperatury pomieszczeń,

- wykonywanie gazetek tematycznych,

- dokonywanie pomiarów zużycia wody w szkole,

- prawidłowe segregowanie odpadów,

- wywieszenie haseł i plakatów związanych z ochroną wody i prądu,

- wyliczanie zużycia prądu przez urządzenia znajdujące się w szkole.