• Stefan Drzewiecki

Blok poświęcony był postaci Stefana Drzewieckiego. Składał się z czterech części ,w których opisane były różne etapy życia Stefana.

1. Burzliwe czasy

Stefan Drzewiecki to polski WWW, czyli Wielki Ważny Wynalazca! Choćby dlatego, że był pierwszym naukowcem, który stwierdził, że lot maszyny cięższej od powietrza, czyli samolotu jest możliwy. Stefan Drzewiecki urodził się latem, 26 lipca 1844 roku, czyli ponad 170 lat temu i żył aż 94 lata! Urodził się na Podolu w Kunce, małej wsi na terenie należącym obecnie do Ukrainy. Jego tata miał na imię Karol, a mama Hortensja. Tworzyli szlachecką rodzinę z patriotycznymi tradycjami. Tata był pisarzem i pisał głównie komedie o życiu szlachty. Stefan wynalazł też pierwszy okręt podwodny o napędzie elektrycznym, kilometromierz dla pojazdów konnych i pociągów. Drzewiecki jako pierwszy zastosował peryskop w łodzi podwodnej.

Galeria Stefan Drzewiecki