• Etap 1

• Zespół budują uczniowie z klasy VII:

szefowie zespołu-Julia Kułakowska i Jacek Horodiuk

członkowie: Marta Rzelek, Paulina Przyborek, Kinga Siwiec, Katarzyna Wrześniak, Sebastian Śledz, Sandra Pieknik

Nazwa zespołu została demokratycznie wybrana, zespół nosi nazwę Enerdziaki.

Projekt składa się z dwóch etapów:

Etap 1

Polega na stworzeniu zespołu maks. 10 osób o różnych predyspozycjach, chcących wspólnie pracować. Współpraca w grupie powinna się opierać na partnerstwie, dobrej komunikacji i równorzędnym podziale zadań. Uczniowie mają za zadanie zdobyć jak najgłębszą wiedzę o wytwarzaniu energii elektrycznej oraz o OZE, w tym przede wszystkim fotowoltaice. Następnie wykorzystają swoją wiedzę w praktyce, mierząc zużycie energii przez domy jednorodzinne i projektując dla nich systemy mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Zadania:

• BUDOWA ZESPOŁU

• ANALIZA PROBLEMU - ZDOBYCIE WIEDZY NA TEMAT ŹRÓDEŁ ENERGII ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ENERGII ODNAWIALNEJ.

• ZDOBYCIE WIEDZY NA TEMAT FOTOWOLTAIKI

• POZYSKANIE DO WSPÓŁPRACY WŁAŚCICIELI DOMÓW JEDNORODZINNYCH

• OBLICZENIE ZAPOTRZEBOWANIA ENERGETYCZNEGO BUDYNKU MIESZKALNEGO

• OBLICZENIE UCIĄŻLIWOŚCI DLA ŚRODOWISKA BUDYNKU MIESZKALNEGO - WYSOKOŚĆ EMISJI CO2 DO ATMOSFERY I JEJ KOMPENSACJA

• DOBRANIE WIELKOŚCI SYSTEMU FOTOWOLTAICZNEGO ADEKWATNEGO DO ZAPOTRZEBOWANIA ENERGETYCZNEGO DOMU MIESZKALNEGO I OBLICZENIE WYNIKAJĄCYCH Z TEGO OSZCZĘDNOŚCI

• SPOTKANIE Z WŁAŚCICIELAMI DOMÓW

Zespół tworzył sprawozdanie, z wyżej wymienionych punktów. Termin nadesłania raportu mija 26.02.2018 r.

Galeria Enerdziaki