• Każdy z nas jest inny, równy, wyjątkowy - skarpetkowe wyzwanie

• 24.04.2022 09:13
      • 21 marca (w tym roku niedziela) to oprócz pierwszego dnia wiosny również Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna mająca na celu uświadomienie wszystkim ludziom, że osoby z zespołem Downa są wśród nas, oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji.
      • ata obchodów tego święta jest symboliczna, ponieważ ludzie z zespołem Downa mają dodatkowy chromosom numer 21. Mają ich trzy zamiast dwóch. Dlatego ta choroba genetyczna bywa też nazywana trisomią 21.

W naszej szkole akcja rozpoczęła się już w piątek 19 marca. Na znak solidarności i wsparcia, dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas 1-3, nauczyciele i pracownicy przyszli do szkoły w dwóch kolorowych, niepasujących do siebie skarpetkach. Do akcji włączyli się również uczniowie uczący się zdalnie, którzy poprzez „skarpetkowe zdjęcia” wyrazili swoje zrozumienie i poparcie dla osób, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania.

Opiekun: Sylwia Solarczyk